Fotowoltaika finansowanie – dotacje, kredyty, leasing

Zapoznaj się z aktualnymi możliwościami uzyskania dotacji i atrakcyjnego finansowania do instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, czy magazynu energii dla domu, firmy i gospodarstwa rolnego.

Uzyskaj dotację do instalacji PV!

Najpopularniejszą formą dofinansowania zakupu fotowoltaiki jest skorzystanie z programu priorytetowego Mój Prąd. Dotacja jaką możesz uzyskać do Twojej instalacji fotowoltaicznej to 5 000 zł. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową tego wsparcia

Kto może ubiegać się o dotację na fotowoltaikę?

Starania o dodatkowy zastrzyk finansowy na budowę systemu fotowoltaicznego może rozpocząć każda osoba posiadająca umowę kompleksową oraz wytwarzająca energię elektryczną na własne potrzeby. Moc instalacji fotowoltaicznej musi zawierać się w przedziale 2-10 kW. Instalacje fotowoltaiki należy wykonać z komponentów wyprodukowanych nie później niż 24 miesiące przed datą montażu.

Program „Mój prąd” dotyczy jedynie nowych instalacji, które zostały przyłączone po 23 lipca 2019 roku.

Otrzymaj 5 000 zł dofinansowania na fotowoltaikę!

Dofinansowanie do fotowoltaiki
jakie dokumenty należy złożyć?

Składając wniosek o dofinansowanie na fotowoltaikę należy pamiętać o załączeniu poniższych dokumentów:

 

● fakturę za zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej,

● potwierdzenia zapłaty faktury,

● potwierdzenie instalacji licznika dwukierunkowego włączając w to dane umowy kompleksowej.

 

Wzory wskazanych dokumentów znajdziesz na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożenie wniosku odbywa się drogą elektroniczną lub papierową za pośrednictwem Twojego sprzedawcy instalacji fotowoltaicznej. Nabór wniosków trwa do 18 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania alokacji środków.

Ulga inwestycyjna dla rolników

Inwestorzy prowadzący gospodarstwo rolne poza możliwością całkowitego odliczenia podatku VAT od fotowoltaiki mogą skorzystać z odliczenia 25% od podatku gruntowego, zgodnie z przepisami o wykonywaniu inwestycji ekologicznych w gospodarstwach rolnych.

Sposoby finansowania (źródła finansowania) systemów fotowoltaicznych

Kredyt na fotowoltaikę

Skierowany jest do osób fizycznych. Jeśli nie chcesz czekać na uzyskanie dotacji lub dofinansowania z programów rządowych i UE, to możesz zaciągnąć kredyt na dogodnych warunkach. Dla naszych klientów oferujemy wsparcie we współpracy z bankiem Credit Agricole. RRSO wynosi 5,5 %. Ratę spłacasz co miesiąc. Możliwość okresu kredytowania to 10 lat. Otrzymujesz gwarancję stałej raty. Kredytowanie można uzyskać po spełnieniu warunków dotyczących oceny zdolności kredytowej danego klienta.


Leasing fotowoltaiki

Wyłącznie dla właścicieli firm. to uproszczona procedura i minimum formalności. Do uruchomienia leasingu potrzebne są dokumenty ewidencyjne oraz finansowe firmy. Nie ma wymogu posiadania żadnego zabezpieczenia, a czas oczekiwania na decyzję trwa niezwykle krótko.
Korzyści z leasingowania instalacji fotowoltaicznej to przede wszystkim:
● możliwość budowy instalacji bez angażowania firmowych środków własnych,

● system fotowoltaiczny na leasingu sam na siebie zarabia,

● zmniejszenie podatków i liczne ulgi podatkowe,

● leasing operacyjny systemu fotowoltaicznego zaliczamy do składników majątku leasingodawcy,

● rozliczenie VAT-u w wielu częściach.


Zakup gotówkowy fotowoltaiki

Finansowanie z własnych środków dostępne dla każdego.

Chcesz zainwestować w OZE?

 

Chętnie Ci w tym pomożemy!

 

Zostaw dane kontaktowe – oddzwonimy w ciągu 24 h