Fotowoltaika Jasło, instalacje dla domu i firmy, panele fotowoltaiczne

Dowiedz się, jak można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, korzystając ze światła słonecznego, którego mamy w Jaśle pod dostatkiem o każdej porze roku.

Odnawialne źródła energii to temat, który w ostatnich latach stał się bardzo na czasie. Nie może to jednak dziwić – znacznie wzrosła świadomość konieczności ochrony środowiska, zaś koszty tradycyjnych źródeł energii  mocno poszły w górę. Obecnie jednym z najbardziej popularnych sposobów na to, aby pozyskać darmową energię, jest fotowoltaika. Jasło ma do niej doskonałe warunki – wysokie nasłonecznienie na obszarze miasta sprawia, że można wygenerować duże ilości energii elektrycznej, za którą nie zapłaci się ani grosza.

 

A ponieważ każdy lubi redukować koszty bez wyrzeczeń, dowiedz się, jak można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, korzystając po prostu ze światła słonecznego, którego mamy w Jaśle pod dostatkiem o każdej porze roku. Mogą korzystać z tego rozwiązania zarówno właściciele domów prywatnych, jak również firmy oraz instytucje publiczne.

Jasło – fotowoltaika sprawdza się tu doskonale

 

Dlaczego Jasło doskonale nadaje się do fotowoltaiki? Przede wszystkim dzięki potężnemu nasłonecznieniu. Latem przypada tu na metr kwadratowy co najmniej 3500 Wh na dobę, a w najbardziej słoneczne dni jest to ponad 5800 Wh! To potężny potencjał solarny, a nie można zapomnieć, że instalacja fotowoltaiczna korzysta ze światła słonecznego przez cały rok – nawet zimą nasłonecznienie może wynosić ponad 470 Wh na metr kwadratowy.

Borzęta instalacja fotowoltaiczna o mocy 8kwp od firmy House Solutions Fotowoltaika z Krakowa

Co daje to nam w praktyce? Zanim odpowiemy, wypada najpierw wyjaśnić, w jaki sposób działa fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne (zwane także „solarnymi”) to specjalne ogniwa, na które padają promienie słoneczne. Są one następnie absorbowane i przetwarzane przy użyciu instalacji, której ważną częścią jest falownik. To właśnie w nim wygenerowany przez panele prąd stały przekształcany jest na zmienny, a następnie trafia do instalacji elektrycznej budynku, gdzie jest magazynowany w specjalnym akumulatorze.

 

Jasło to miejsce, gdzie fotowoltaika – ze względu na wspomniane, dobre nasłonecznienie – sprawdzi się doskonale. Co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na założenie paneli?

Fotowoltaika w Jaśle przyniesie takie same korzyści zarówno dla domu prywatnego, jak i firmy, a więc:

 

 • fotowoltaika może posłużyć nie tylko do wytwarzania energii elektrycznej, ale także do ogrzewania mieszkań i budynków. Nie generuje przy tym smogu wypuszczanego do atmosfery, dzięki czemu użytkownicy paneli fotowoltaicznych w Jaśle dbają o powietrze w swoim mieście, zapewniając lepszą jakość życia;
 • praca przez cały rok – wbrew obiegowej opinii, panele fotowoltaiczne nie działają tylko podczas słonecznych dni. Promienie słoneczne docierają do ogniw nawet w pochmurne i zimowe dni – światło dzienne bierze się z promieni słonecznych. Niezależnie od jego intensywności ogniwa są na tyle czułe, że korzystają z niego od świtu aż do zapadnięcia zmierzchu;
 • instalacje fotowoltaiczne nie emitują hałasu – dzięki temu można po prostu zapomnieć, że zostały zamontowane, ale efekty zobaczysz po niższych rachunkach za energię elektryczną!

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

 

Na całkowity koszt założenia instalacji fotowoltaicznej składają się dwie rzeczy. Pierwsza to ogólnie wszystko to, co składa się na system, a więc same panele, instalacja, falownik (inwerter). Druga to koszt montażu i podpięcia do domowej sieci elektrycznej. Jaka będzie cena za wszystko? Niestety, konkretnej odpowiedzi nie można udzielić z prostej przyczyny – zależy to od wielkości instalacji fotowoltaicznej, która będzie montowana, a także takich czynników, jak konieczność zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, przystosowania nawierzchni dachu lub gruntu pod panel itp.

 

Jednak niezależnie od tego, ile kosztują panele fotowoltaiczne, należy pamiętać o tym, że są one inwestycją długoterminową, a ich żywotność szacowana jest na co najmniej dwadzieścia lat. Jak pokazują statystyki, zwrot kosztów inwestycji następuje już po kilku pierwszych latach korzystania z fotowoltaiki. Oznacza to, że przez kolejnych kilkanaście lat oszczędzasz na opłatach za prąd! I to niezależnie od tego, czy mieszkasz na Gądkach, w Śródmieściu lub innym rejonie miasta Jasło – fotowoltaika w każdym jego zakątku pozwoli Ci cieszyć się ogromnymi oszczędnościami.

DJI_0103

Dopłaty do fotowoltaiki – Jasło

 

Na tym jednak nie koniec – istnieją także dopłaty do fotowoltaiki. Jasło jest również nimi objęte. Są to programy dla osób fizycznych: Mój Prąd i Czyste Powietrze, pozwalające na uzyskanie dotacji na instalację w kwocie do 15 tyś. zł. Istnieje także program, dzięki którym ma rozwijać się fotowoltaika dla firm.  Nazywa się Energia Plus i umożliwia pokrycie aż do 85% kosztów kwalifikowanych w formie pożyczki i do 50% w formie dotacji. Nie zapomniano również o rolnikach – Agroenergia to możliwość otrzymania nawet 25 tys. złotych zwrotu kosztów niezależnie od tego, czy prowadzi się hodowlę czy gospodarstwo agroturystyczne.

 

Wszystkie te programy mają zachęcić do korzystania z odnawialnych źródeł energii i skłonić do rozwiązań proekologicznych. Oprócz nich można także liczyć na inne ulgi oraz profity. Przykładem może być tutaj Grant OZE – to osobne dofinansowanie do fotowoltaiki dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych. Takie dopłaty do fotowoltaiki sprawiają, że łatwiej zdecydować się na zamówienie instalacji – świadomość zwrotu kosztu jest z pewnością budująca, a biorąc pod uwagę, że każdy rok działania instalacji daje tysiące złotych oszczędności, aż szkoda przepuścić taką okazję.

Masz pytania? Napisz do nas!

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby odpowiedzi na przesłaną
  wiadomość. Zobacz naszą
  Politykę prywatności.

  Co trzeba wiedzieć o instalacjach fotowoltaicznych?

  Aby panele fotowoltaiczne pracowały z pełną wydajnością, muszą być ustawione w sposób gwarantujący optymalny odbiór promieni słonecznych. W związku z tym powinny być usytuowane w kierunku południowo-wschodnim lub południowym, co pozwoli na absorbowanie światła przez większość dnia. Istotny jest również ich prawidłowy montaż, który gwarantuje, że cała instalacja fotowoltaiczna będzie działać bez zarzutu. To czynność złożona wymagająca wykwalifikowanych montażystów z odpowiednim sprzętem.

   

  Zapewne przemierzając Jasło zdarzyło Ci się widzieć panele fotowoltaiczne pokrywające dachy  budynków. To najpopularniejsze miejsce do ich montażu, ponieważ przestrzeń dachowa jest i tak niewykorzystywana. Jednak można montować ogniwa również na elewacji – jeśli pozwala na to konstrukcja budynku – a także na gruncie. Oczywiście w tym drugim przypadku musi być dostępna wolna przestrzeń odpowiednia do tego, aby można było postawić swobodnie fotowoltaikę.

   

  Niezależnie od miejsca lokalizacji, poszczególne elementy instalacji cechuje wysoka trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne, toteż fotowoltaika powinna działać bezawaryjnie przez cały okres eksploatacji.

  Fotowoltaika w Jaśle – komu warto zaufać?

  Jeśli nie chcesz być ofiarą rosnących kosztów energii elektrycznej dostarczanej przez zewnętrznych dostawców, fotowoltaika w Jaśle jest rozwiązaniem, które zapewnia Ci nie tylko oszczędności, ale również niezależność. Jeśli chcesz z niego skorzystać, skontaktuj się z House Solutions. To firma zajmująca się projektowaniem i instalacją fotowoltaiki, a jej wieloletnie doświadczenie na tym polu sprawia, że warto jej zaufać.

   

  House Solutions obsługuje zarówno osoby prywatne, jak i instytucje oraz firmy. Szeroki zakres jej usług obejmuje między innymi dopasowanie instalacji do konkretnego budżetu, doradztwo dotyczące montażu, a także szybki czas realizacji zamówionej usługi. Jeśli chcesz postawić panele solarne w Jaśle, jest to wykonawca, który nie zawiedzie. Do każdego klienta podchodzi indywidualnie, co przekłada się na gwarancję satysfakcji z wykonanej instalacji.

   

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz pytania lub jakieś wątpliwości? Skontaktuj się z House Solutions już dzisiaj i poznaj na nie odpowiedzi!

  Fotowoltaika dla firm w Jaśle i okolicach

  Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Jasła? Fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, które nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie na rachunkach za energię elektryczną, ale także pomoże w budowaniu marki. Wybierając panele fotowoltaiczne firma pokazuje, że jest na czasie i nie są jej obce trendy proekologiczne. Najlepiej zasilanie fotowoltaiką sprawdza się tam, gdzie istnieje duża konsumpcja energii elektrycznej – czyli w zakładach przemysłowych i firmach produkcyjnych.

   

  Fotowoltaika w firmie również może być dofinansowana przez państwo. Jak wspomniano wcześniej, służy w tym celu program „Energia Plus”, który będzie prowadzony do roku 2030. Przewiduje on możliwość dofinansowania w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, a także złożenie wniosku o dofinansowanie w formie pożyczki. Obejmuje to montaż instalacji fotowoltaicznych, a także pomp ciepła oraz turbin wiatrowych.

   

  Jakie panele fotowoltaiczne będą najlepsze? To już zależy od zapotrzebowania danego zakładu na moc. Ponieważ Jasło ma doskonałe nasłonecznienie, ogniwa o każdej mocy będą szybko się ładować, dostarczając cennej energii. W przypadku przeciętnego zakładu przemysłowego zwrot inwestycji może nastąpić już po 3,5 roku korzystania z paneli. Jest to krótki okres, co jeszcze bardziej skłania do tego, aby fotowoltaika w Jaśle stała się źródłem zasilania maszyn.

   

  Stawki regulowane są odgórnie, ale jakiekolwiek by nie były – dzięki fotowoltaice firma zarabia. Warto również podkreślić, że nadwyżki wyprodukowanej energii mogą być sprzedawane w ramach aukcji OZE lub poprzez umowy PPA (Power Purchase Agreement).

   

  House Solutions z przyjemnością podejmie się doradztwa i montażu instalacji fotowoltaicznej dla firmy lub zakładu produkcyjnego. Zaufaj profesjonalistom i miej pewność, że fotowoltaika w firmie będzie działać z pełną wydajnością – niezależnie od tego, czy znajdzie się na dachu, czy będzie postawiona na gruncie.

  Realizacje instalacji fotowoltaiki w Jaśle

  Realizacja w firmie Gamrat Jasło

  Gamrat SA, Gamrat WPC, Sp. z o.o.

   

  Moc instalacji: Gamrat S.A 49,88 kWp, Gamrat WPC 49,88 kWp, panele Longi Solar, falownik SolarEdge

   

  W firmie Gamrat w Jaśle przeprowadziliśmy instalację fotowoltaiki o mocy 49,88 kWp. Użyliśmy paneli Longi Solar oraz falownika SolarEdge.

  El-Mech-Plast z Jasła - zdjęcie wykonanej instalacji

  el-Mech-Plast Jedziniak Sp. J.

   

  Moc instalacji: 80 kWp, panele Longi Solar, falownik SolarEdge

   

  Nasza kolejna realizacja fotowoltaiczna w Jaśle miała miejsce w firmie el-Mech-Plast Jedziniak Sp. J. W instalacji o mocy 80 kWp zastosowaliśmy panele Longi Sola oraz falownik SolarEdge.

  Najczęściej zadawane pytania

  1. Ile energii rocznie można uzyskać z instalacji?

  Instalacja fotowoltaiczna jest w stanie wyprodukować około 1000 kWh na 1 kWp zainstalowanej mocy. To średnia szacowana wartość, ponieważ wpływ na nią mają czynniki pogodowe oraz jakość samych paneli solarnych.

  2. Czy panele fotowoltaiczne mają gwarancję?

  Tak, producenci dają minimalnie dziesięć lat gwarancji na każdy panel fotowoltaiczny. Jednak w praktyce bardzo rzadko zdarzają się awarie z przyczyn technicznych, które wymuszałyby wymianę na nowy.

  3. Jak przyłączyć fotowoltaikę do sieci elektrycznej?

  W celu przyłączenia swojego źródła energii do sieci energetycznej potrzebne są nie tylko odpowiednie elementy montażowe, ale również dokumentacja i wymiana licznika na dwukierunkowy. Dokumentację sporządza firma montująca fotowoltaikę, zaś za licznik odpowiada zakład energetyczny, który dokonuje wymiany licznika bezkosztowo.

  4. Jak montowane są panele fotowoltaiczne?

  Niezależnie od tego, czy montuje się panele fotowoltaiczne na dachu, elewacji czy gruncie, niezbędne są w tym celu odpowiednie mocowania. Za ich dostarczenie odpowiada firma projektująca i montująca instalację i są one wliczone w koszt całości inwestycji.

  5. Czy instalację fotowoltaiczną trzeba zgłaszać?

  Obecne przepisy budowlane mówią, że nie potrzebujemy pozwolenia na instalację paneli fotowoltaicznych o mocy do 50 kW. W przypadku większej potrzebne będzie pozwolenie na budowę.

  Chcesz zainwestować w OZE?

   

  Chętnie Ci w tym pomożemy!

   

  Zostaw dane kontaktowe – oddzwonimy w ciągu 24 h


   Umów się na darmową wycenę z doświadczonymi fachowcami instalacji fotowoltaicznych już dzisiaj!