Fotowoltaika Katowice, panele fotowoltaiczne,
instalacje dla domu i firmy

 

Czy możesz mieć realny wpływ na ochronę środowiska w dużym i zanieczyszczonym mieście, a do tego zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za prąd?

 

Brzmi ciekawie, prawda? I jest jak najbardziej realne.

Odnawialne źródła energii, zasilające prywatne domy, firmy, osiedla i przedsiębiorstwa, szturmem zdobywają nasz rynek. I trudno się temu dziwić, ponieważ coraz więcej osób interesuje się ekologią i ochroną środowiska, a możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to argument, który z pewnością trafi do każdego.

 

Co trzeba wiedzieć o fotowoltaice? Kto może zostać właścicielem instalacji i na tym skorzystać? Interesuje Cię temat instalacji fotowoltaicznej w Katowicach? W takim razie jesteś w dobrym miejscu!

Fotowoltaika – dlaczego warto mieć instalację na Śląsku?

Prąd pozyskiwany z energii słonecznej to naturalny sposób na zasilanie domowych urządzeń elektrycznych. Promienie słoneczne padające na panele fotowoltaiczne i absorbowane przez ich powierzchnię są przetwarzane dzięki instalacji, a szczególnie jednej bardzo ważnej jej części. Jest nią inwerter (falownik), dzięki któremu prąd stały przekształcany jest w zmienny i w tej postaci może stać się źródłem energii w Twoim mieszkaniu lub gospodarstwie. Początkowe koszty założenia instalacji fotowoltaicznej mogą wydawać się wysokie, ale najpóźniej w ciągu kilku lat całkowity koszt, jaki generuje instalacja fotowoltaiczna, zwraca się, a różnice w rachunkach za energię elektryczną odczujesz niemal od razu!

Instalacje fotowoltaiczne Kraków, jedna z naszych realizacji
Borzęta instalacja fotowoltaiczna o mocy 8kwp od firmy House Solutions Fotowoltaika z Krakowa

Prąd przetworzony z energii słonecznej jest darmowy, jeśli więc już zdecydujesz się ponieść początkowe koszty instalacji, bardzo szybko przekonasz się, jak opłacalna jest to inicjatywa. Katowice są miastem dobrze nasłonecznionym. W lato średnie nasłonecznienie wynosi około: 5 640 Wh/m2/dobę w okresie letnim i około 200 Wh/m2/dobę w okresie zimowym. W okresie wiosenno/jesiennym jest to średnio około: 2 400 Wh/m2/dobę. Takie parametry sprawiają, że instalacje fotowoltaiczne w Katowicach są jak najbardziej opłacalnym źródłem pozyskiwania energii.

 

W dodatku możesz starać się o dofinansowanie do instalacji. Co roku pojawiają się nowe edycje programów dofinansowujących, przeznaczone dla osób prywatnych, firm czy nawet spółdzielni mieszkaniowych. Programy takie, jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna, pozwalająca na odliczenie części kosztów, czy programy wprowadzane przez urzędy gmin, wspierające inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, wspomogły już wiele osób, dając im możliwość nie tylko oszczędności, ale i zadbania o środowisko naturalne.

Dlaczego fotowoltaika to same plusy?

 

Podsumujmy:

 

 • Panele solarne pobierają energię z promieni słonecznych przez cały czas, nie tylko w słoneczny, pogodny dzień. Nawet podczas jesiennych i zimowych, krótkich, pochmurnych dni, dobrze usytuowane panele (np. południe i południowy-wschód) czerpią energię słoneczną, przez cały czas przekształcając ją w prąd, zasilający Twoje gospodarstwo domowe.
 • Dzięki zasilaniu energią słoneczną, Ty oszczędzasz na rachunkach, a urządzenia elektryczne w Twoim domu pracują bez zarzutu.
 • Dzięki programom, pojawiającym się co roku w nowych edycjach, masz możliwość ubiegania się o dofinansowanie fotowoltaiki.
 • Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko możliwość pobierania energii w niewielkim gospodarstwie domowym, ale także w dużych firmach, osiedlach mieszkaniowych, budynkach użytku publicznego i przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją czy hodowlą.
 • Dobrze zainstalowana fotowoltaika będzie działać bez zarzutu przez wiele długich lat – nie ma konieczności kosztownej wymiany jej poszczególnych elementów w określonych cyklach.
 • Panele słoneczne, które zakończyły już swoją pracę, podlegają recyklingowi, a ich skład nie jest szkodliwy dla naturalnego środowiska.
 • Instalacje fotowoltaiczne pracują cicho, nie generują hałasu, a produkowana przez nie energia jest czysta, co pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Jest to szczególnie ważne w dużych miastach, gdzie codziennie emitowane są do powietrza zanieczyszczenia.
 • Fotowoltaika, jako alternatywna forma ogrzewania gospodarstw domowych, jest dużym ustępstwem na rzecz ekologicznego podejścia do środowiska. Mniej generowanego smogu to także mniejszy wpływ negatywnych czynników zewnętrznych na nasze zdrowie i jakość życia.
Porady dotyczące fotowoltaiki, systemów oraz paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne Katowice

Te i wiele innych powodów już na dzień dzisiejszy skłoniły osoby prywatne i instytucje do założenia własnych instalacji fotowoltaicznych. Z roku na rok przybywa dachów, na których możemy zobaczyć panele solarne, czyli najbardziej charakterystyczną część instalacji.

 

Jeżeli mieszkasz w Katowicach lub okolicy i temat fotowoltaiki nie jest Ci obojętny, skontaktuj się z House Solutions. To firma zajmująca się projektowaniem i instalacją fotowoltaiki.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Co instalacja fotowoltaiczna daje rolnikom a co firmom – czy każdemu się to opłaci?

Instalacje fotowoltaiczne to dobra inwestycja nie tylko dla osób wytwarzających prąd dla własnego gospodarstwa domowego. Można zauważyć w krótkim czasie, że oszczędności uzyskane przez prosumenta są naprawdę duże, co wyraźnie przekłada się na rachunki za energię. Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną, wykorzystywany jest do podgrzewania wody i zasilania urządzeń elektrycznych, a więc tych rzeczy, które generują go najwięcej.

Masz pytania? Napisz do nas!

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby odpowiedzi na przesłaną
  wiadomość. Zobacz naszą
  Politykę prywatności.

  Fotowoltaika dla domu Katowice

  Instalacje fotowoltaiczne dla domu są czymś, co bez wątpienia się opłaci, a możliwość skorzystania z programów takich, jak Mój Prąd, czy Moje Ciepło (pompy ciepła), pozwalają na znaczną oszczędność już na początku inwestycji, jaką jest instalacja.

  Fotowoltaika dla rolnika w okolicach Katowic

  Jakie daje korzyści? Podwyżki cen energii to duże obciążenie dla gospodarstw rolnych i hodowlanych. Osoby zajmujące się sadownictwem, hodowlą zwierząt, a nawet stawiające na agroturystykę wiedzą, jakie nakłady finansowe na wciąż rosnące ceny energii trzeba poświęcić, żeby zapewnić odpowiednie warunki przechowywania, chłodzenia (magazyny, spichlerze), odpowiednie warunki dla zwierząt itp.

  Przy sprawnie działającym gospodarstwie rolnym lub hodowlanym, koszty zużycia wciąż rosną, a instalacja fotowoltaiczna pozwoli na znaczne uniezależnienie się od sieci, a co za tym idzie – spore oszczędności. Oprócz tej oczywistej zalety, są jeszcze inne. Jedna to wykorzystanie własnych gruntów – nieużytków. Jeżeli posiadasz co najmniej 2 ha nieużytków w dobrze nasłonecznionym miejscu, możesz rozważyć własną farmę fotowoltaiczną, która daje ogromne korzyści. Ponadto, gospodarstwo z fotowoltaiką będzie lepiej postrzegane przez ewentualnych klientów jako nowoczesne i rozwijające się. Warto zainteresować się możliwościami, jakie dają programy Energia Dla Wsi i Agroenergia.

  Co z fotowoltaiką dla budynków wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych? To także inwestycja warta rozważenia. Pozwala nie tylko na oszczędność w płatnościach za energię w częściach wspólnych, ale przełoży się również na obniżenie indywidualnych rachunków za prąd.

  Fotowoltaika dla firm z Katowic

  To – oprócz znacznych oszczędności finansowych – również duży atut w budowaniu marki. Proekologiczny charakter wykorzystywania odnawialnych źródeł energii spotyka się z pozytywnym odbiorem przez klientów i kontrahentów. Własna instalacja zapobiega również niespodziewanym przerwom w dostawach prądu.

  Instalacje fotowoltaiczne i OZE z House Solutions w Katowicach

  Firma House Solutions oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, systemów chłodzenia i grzania w sposób profesjonalny, szybki i oparty na doświadczeniu wykwalifikowanej kadry pracowników. Doradzimy najlepsze rozwiązania – skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Indywidualne podejście do klienta to nasz atut.

   

  Możesz skorzystać z poradnika na naszej stronie i znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Jeżeli nie – z chęcią służymy radą. Mamy za sobą realizację instalacji fotowoltaicznych na terenie Katowic a także w miejscowościach ościennych, jak i województwie śląskim.

  Umów się na darmową wycenę
  z doświadczonymi fachowcami instalacji fotowoltaicznych już dzisiaj!