House Solutions dla Gamrat S.A. – Case Study | Fotowoltaika w biznesie

 

Dzielenie się mocą jest siłą napędową naszych wszystkich działań. Poważne wyzwania traktujemy jak kamienie milowe w rozwoju naszej firmy. Szczególnie lubimy pracować z profesjonalistami – solidność, zaangażowanie i niezawodność naszych kontrahentów ułatwia nam komunikację i nawiązywanie nici porozumienia. Lider w parze z liderem zawsze musi odnieść sukces. Gamrat S.A. znany z niezmiennej od lat jakości wybiera tylko sprawdzone rozwiązania, takie jak fotowoltaika od House Solutions. Jesteśmy dumni, że to właśnie dla nich wykonaliśmy jak dotąd największą w naszej karierze instalację. Warto wspomnieć, że droga do osiągnięcia celu czasem bywała wyboista i pełna zakrętów. Koniec końców możemy pochwalić się efektami naszej pracy.

Kilka słów o partnerze

Jasielska firma Gamrat S.A. od lat wyznacza standardy na rynku materiałów budowlanych. Specjalizuje się w produkcji systemów rynnowych. Posiadają liczne certyfikaty, m.in. jakości i zarządzania środowiskiem (oznacza to, iż ich produkty podlegają recyklingowi). Czy można zatem dziwić się, że zapragnęli zadbać o ekologię również na własny użytek?

Przebieg prac

Nasi monterzy mieli do dyspozycji całą powierzchnię dachu siedziby. Mowa tu o kilkuset metrach kwadratowych. Taka sytuacja jednocześnie ułatwia i utrudnia zadanie – z jednej strony można zaproponować niezliczoną liczbę rozwiązań, niemniej z drugiej trzeba mieć na uwadze obciążenie, które ogromna instalacja może stanowić dla konstrukcji budynku.

Finalnie wykorzystano 400 m2 połaci dachu. Ta ogromna powierzchnia nie została dobrana przypadkowo – projektanci musieli mieć na uwadze fakt, że wykorzystane zostały różne materiały, nie wszystkie sprzyjające dodatkowym obciążeniom. Dlatego właśnie należało dokładnie przemyśleć rozmieszczenie modułów.

Mimo zaawansowanego planu, nasi monterzy uporali się z zadaniem błyskawicznie – fotowoltaika została założona w zaledwie 4,5 dnia. Szczególne uznanie należy się za pracę w trudnych warunkach atmosferycznych. Instalacja była wykonywana w grudniu, w najtrudniejszym okresie pogodowym. Gdyby nie utrudnienia, nie wykluczamy, że nasza ekipa zdążyłaby ze wszystkim nawet w 3 dni!

Niemniej wspomniane wyżej aspekty nie były jedynymi niedogodnościami. Przy tak dużym projekcie trzeba mieć również na uwadze konieczność podłączenia wszystkiego do jednego źródła (falownika). Aby tego dokonać i jednocześnie zachować estetykę wykonania instalatorzy musieli precyzyjnie i z rozmysłem układać trasy kablowe. Finalnie możemy pochwalić się rozwiązaniem i tego problemu.

Fotowoltaika – elementy instalacji

W konstrukcji wykorzystano jedne z najlepszych oferowanych przez nas modułów: Longi Solar LR4-60HPH 375Wp. Reprezentują one klasę A w kategorii produktów tego typu. Co jednak najważniejsze, należą do grupy paneli monokrystalicznych. Od polikrystalicznych (tzw. niebieskich) różni je większa wydajność i zdecydowanie mniejszy spadek mocy przy wysokich oraz niskich temperaturach. Ponadto charakteryzują się szczególną estetyką wykonania i dbałością o szczegóły. Ułożone w nachyleniu 25 stopni szeregi tworzą spójną i nowoczesną kompozycję. 

Warto nadmienić, że całość podłączona została do trójfazowego falownika Solaredge SE50K, jednego z najlepszych dostępnych na rynku. Zapewnia on niemalże 99% efektywności, co plasuje go w czołówce tego typu urządzeń. Co ciekawe, do instalacji go wystarczyłyby zaledwie dwie osoby – każdy jego element można zdemontować od reszty i pojedynczo składać całą konstrukcję. Istotną funkcją jest połączenie inwertera z internetem, co pozwala na stałe monitorowanie działania za pomocą smartfona.

W House Solutions nie tylko pracujemy z profesjonalistami, lecz również wykorzystujemy najwyższej jakości sprzęt. Dzięki takiemu podejściu nasi klienci zawsze są zadowoleni.

Wybór odpowiedniego partnera to gwarancja sukcesu. House Solutions zapewni Ci pełną niezależność i doda prestiżu Twojej firmie.
Jeśli szukasz rozwiązań dedykowanych dla Twojego biznesu, nie mogłeś trafić lepiej! Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Wypełnij nasz formularz kontaktowy i skorzystaj z darmowego audytu.Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!