Pompy ciepła

Pompy ciepła to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną posiadać najtańszą formę ogrzewania domu lub firmy.

Nasze produkty są ekologiczne, trwałe i chronią środowisko naturalne.

Pompa ciepła – to urządzenie, które spełni Twoje oczekiwania!

Jak to działa ?

Pompa ciepła powietrze woda - projekt, montaż - House Solutions | Kraków

Pompa ciepła, zastosowana w przypadku nowopowstałych domów lub tych będących już po remoncie, pozwala zaoszczędzić aż do 75% kosztów energii oraz zredukować nawet do 30% emisję szkodliwych substancji. Pompy ciepła to doskonałe źródło ogrzewania dla całego domu lub mieszkania, jak również swobodna i nieograniczona możliwość współpracy z dodatkowymi instalacjami, takimi jak kolektory słoneczne.

Pompy ciepła pracują, wykorzystując energię, która jest zmagazynowana w powietrzu. Pozwala na zapewnienie optymalnych warunków wewnątrz Twojego domu. W okresie jesienno-zimowym możesz cieszyć się przyjemnym ciepłem, a latem doznać orzeźwiającego chłodu. Ponadto, przez cały rok masz możliwość przygotowania ciepłej wody potrzebnej do codziennej egzystencji.

Pompy ciepła

Płać mniej za ogrzewanie i ciepłą wodę

Urządzenie jest energooszczędne, ponieważ pobiera energię z otoczenia, zaś Ty płacisz jedynie za 25%  prądu pobieranego z sieci. To rozwiązanie, które ogranicza wydatki i realnie zmniejsza koszty zużycia energii. Warto także wyposażyć się w instalację fotowoltaiczną, która pozwoli Ci pokryć roczne zapotrzebowanie energetyczne dla danej pompy ciepła. Urządzenie zapewnia stosunkowo szybki zwrot z inwestycji, który szacuje się na okres około 5-7 lat. Pompy ciepła są bezpieczne w użytkowaniu.

Oferowane przez House Solutions pompy ciepła cechuje ciche działanie, idealne do stosowania w bardzo gęsto zabudowanych obszarach mieszkalnych i zabudowania. Emisja hałasu jest ograniczona do minimum i nie wpływa na komfort pracy, odpoczynku i przebywania w domu. Zaletą jest także elastyczna i szybka instalacja pomp ciepła. Urządzenia pracują wydajnie i bezawaryjnie oraz posiadają długą żywotność. Koszty eksploatacyjne są relatywnie niskie, przez co zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na inny, dowolnie wybrany przez siebie cel.

Pompy ciepła

Pompy ciepła z naszej bogatej oferty cechuje ponadto ciekawy design. Zostały one zaprojektowane z myślą o klientach wymagających i poszukujących urządzeń o estetycznym wyglądzie. Łączą one w sobie współczesne kanony w pojmowaniu wzornictwa przemysłowego. Ponadto, nasze pompy wyróżnia:

wysoka jakość,  funkcjonalność,  wyjątkowa łatwość obsługi.

Urządzenie cechuje duża wydajność energetyczna, która jest kilkakrotnie większa, niż w przypadku zastosowania tradycyjnego ogrzewania.

Nasze pompy ciepła to niezwykłe korzyści dla klienta.
Poznaj je wszystkie!

Niski koszt użytkowania

Darmowy prąd czy tania ciepła woda to niewątpliwie wielkie atuty tego rozwiązania. Brzmi obiecująco i ma realne odwzorowanie w praktyce. Inwestycja zwraca się szybko, ponieważ pompa ciepła wykorzystuje darmową energię cieplną powietrza, wody oraz gruntu. Długa żywotność oferowanych przez nas urządzeń pozwala na ich skutecznie wykorzystywane nawet przez okres nawet do 50 lat.

Oszczędność

W typowych systemach grzewczych nigdy nie ma 100% gwarancji ich energooszczędności. Zazwyczaj wysokość rachunków jest relatywnie wysoka i utrzymuje się na stałym poziomie. Pompa ciepła umożliwia rzeczywiste obniżenie zużycia energii, jaka potrzebna jest do ogrzania pomieszczeń mieszkalnych w domu, niezależnie od jego gabarytów. Analogicznie dzieje się w przypadku kosztów przygotowania ciepłej wody.

Redukcja kosztów przy instalacji

Koszty instalacji mogą nieprzyjemnie zaskakiwać swoją, czasem bardzo wysoką, ceną. Nie ma to odwzorowania w przypadku taniej instalacji pompy ciepła. Oferowane przez nas powietrzne pompy ciepła są dużo tańsze w montażu oraz w późniejszej eksploatacji. Brak wysokich nakładów finansowych, jakie trzeba by przeznaczyć na kosztowny montaż innego typu instalacji, pozwala zaoszczędzić klientom sporo pieniędzy.

Wysoki poziom komfortu

Pompy ciepła z naszej oferty to urządzenie bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane. Nie musisz borykać się z trudną obsługą czy koniecznością ręcznego ustawiania parametrów. Urządzenie nie wymaga stosowania kłopotliwych przeglądów technicznych oraz pamiętania o regularnej konserwacji. Dzięki temu, oszczędzasz swój czas i energię, która możesz spożytkować na duże przyjemniejsze działania.

Chłodzenie

Urządzenia posiadają możliwość chłodzenia aktywnego, co zapewnia wspaniały relaks w bardzo upalne dni.

Ochrona środowiska naturalnego

Nasze produkty są proekologiczne, dbają o naturalne środowisko i nie zakłócają ekosystemów. Umożliwia to zerowa emisja dwutlenku węgla. Brak negatywnego wpływu na faunę i florę czyni pompy ciepła najmniej szkodliwym źródłem pozyskiwania energii.

Szacunkowo, zastosowanie pompy ciepła pozwala zaoszczędzić nawet do 80% energii, w porównaniu do konwencjonalnych systemów grzewczych. Niskie koszty eksploatacji wspierają energooszczędność oraz wpisują się w trend ekologicznych rozwiązań energetycznych, które stanowią przyszłość w kwestii stosowania nowoczesnych systemów grzewczych dla domów.

Jak to robimy?

Bezpłatna konsultacja

Każdy z nas potrzebuje czasu do zastanowienia i podjęcia właściwej decyzji. House Solutions umożliwia całkowicie darmową konsultację, bez ukrytych opłat czy kosztów. W tym czasie poznamy Twoje potrzeby i oczekiwania oraz postaramy się odpowiedzieć, na każde pytanie.

Dobór rozwiązania

Urządzenia dobieramy stricte do potrzeb danego klienta. Dlatego też House Solutions cieszy się tak dużą renomą i zaufaniem wśród klientów. Jesteśmy znani z wysokiej jakości świadczonych usług.

Montaż systemu

Prowadzimy szybki i bardzo profesjonalny montaż każdego systemu. Terminy realizacji są ustalane z klientem i dopasowane do jego potrzeb oraz możliwości.

Optymalne ogrzewanie

Na tym etapie posiadasz już swoją własną pompę ciepła serdecznie Ci z tej okazji gratulujemy. Od dzisiaj możesz cieszyć się niskimi rachunkami za energię elektryczną i ciepło oraz dbałością o środowisko naturalne.

Zapraszamy do House Solutions!
Oferujemy wysokiej jakości rozwiązania i sprawdzone, nowoczesne systemy ogrzewania domu.

FAQ – Najczęściej Zadawane Pytania

1. Czy pompa ciepła wymaga obsługi?

Pompa ciepła to urządzenie, które nie wymaga obsługi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które oszczędza dużo czasu i energii.

2. Jaka moc pompy ciepła jest dla mnie najlepsza?

Wybór optymalnie dopasowanej pompy ciepła jest uwarunkowany analizą audytu, którą przeprowadza zespół złożony z naszych specjalistów. Mając na uwadze wyniki, na samym początku ustalane jest zapotrzebowanie na ciepło w danym budynku, ze szczególnym uwzględnieniem zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. W dalszym etapie w oparciu o powyższe dane przedstawia się klientowi optymalne i najbardziej dopasowane do jego potrzeb rozwiązanie.

3. Jaki jest roczny koszt użytkowania pompy ciepła?

Zazwyczaj roczne koszty użytkowania pompy ciepła kalkuluje się w oparciu o kilka bazowych czynników. Zaliczamy do nich: zapotrzebowanie na energię cieplną budynku czy liczbę użytkowników. Audyt daje klarowną odpowiedź, jakie koszty poniesie użytkownik danej pompy. Zadaniem zespołu naszych specjalistów jest jak najdokładniejsze oszacowanie wszelkich wydatków.

4. W jaki sposób zasilana jest pompa ciepła?

Zasilanie pompy ciepła polega na tym, iż ponad 75% swojego zapotrzebowania na energię pobiera ona wprost z otoczenia. W takim układzie – tylko 25% prądu generowane jest z sieci. Jeśli dodatkowo zainstalujemy takie urządzenia jak instalacja fotowoltaiczna, to prezentowane rozwiązanie pozwoli Ci na pokrycie rocznego zapotrzebowania energetycznego pompy ciepła.

5. Czy pompa ciepła pracuje także w okresie zimowym?

Pompa ciepła pracuje wydajnie nawet w najbardziej mroźne dni. Posiada na tyle dużo energii, aby jej układ mógł efektywnie działać. Podstawowym czynnikiem, który determinuje komfort termiczny danego użytkownika, jest optymalny dobór mocy pompy ciepła oraz odpowiednio zainstalowane ogrzewanie.

6. Czy pompa ciepła wystarczy do ogrzania całego budynku?

Odpowiedni audyt ma na celu dobranie najlepszego rozwiązania dla każdego rodzaju i przeznaczenia budynku. Właściwie dopasowana pompa ciepła pozwala na zaspokojenie 100% zapotrzebowania na ciepło dla każdego budynku, niezależnie od jego gabarytów czy konstrukcji.