Fotowoltaika

 

Instalacje fotowoltaiczne to inwestycja, która zawsze się opłaca!

Darmowa i ekologiczna energia – fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firm, fotowoltaika dla rolnictwa

Instalacje fotowoltaiczne – energia przyszłości

Fotowoltaika – jak to działa?

Niekończące się podwyżki cen prądu powodują rosnące zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii. Jednym z nich są panele fotowoltaiczne, zapewniające oszczędność oraz niezależność energetyczną. Fotowoltaika jest rozwiązaniem, które umożliwia pozyskiwanie energii bezpośrednio od słońca.

Za pomocą paneli można zasilać domowe urządzenia, jak również ogrzewać cały dom. Uzyskana z ich pomocą energia elektryczna jest taka sama jak ta, którą dostarczają krajowi dostawcy prądu – napięcie wynosi 230 V.

Mieszkasz w Krakowie lub w okolicach i rozważasz instalację paneli fotowoltaicznych w swoim domu? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą House Solutions! Nasza firma ma swoją siedzibę w Krakowie, ale realizujemy instalacje fotowoltaiczne w całym kraju.

Z usług naszej firmy skorzystało już tysiące gospodarstw domowych, rolnych oraz firm z różnych regionów Polski. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które pozwalają efektywnie wykorzystywać odnawialne źródła energii i tym samym obniżyć emisję gazów cieplarnianych oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Fotowoltaika to przyszłościowy sposób na pozyskiwanie energii. Tania, odnawialna i ekologiczna, w pełni odpowiada na potrzebę poszukiwania alternatywnych, przyjaznych dla planety źródeł prądu. I Ty możesz zyskać niezależność od lokalnych i krajowych dostawców oraz zadbać o środowisko, pozyskując energię prosto ze słońca!

Instalacje fotowoltaiczne – najważniejsze elementy

Porady dotyczące fotowoltaiki, systemów oraz paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne

Wyposażone w półprzewodniki, takie jak krzem, przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne jest w 100% ekologiczny i darmowy, w odróżnieniu od energii pozyskiwanej od lokalnych lub krajowych dostawców.

 

Wbrew pozorom, panele fotowoltaiczne działają nieprzerwanie przez cały rok. Panele fotowoltaiczne mogą być montowane pionowo, poziomo lub na ukos – zarówno na dachu, jak i gruncie.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Inwerter fotowoltaiczny (falownik)

Inwerter solarny, nazywany inaczej falownikiem fotowoltaicznym, stanowi rodzaj konwertera elektrycznego przekształcającego prąd stały (DC) na prąd przemienny (AC). Sterowany zaawansowanymi procesorami falownik to złożone urządzenie, które utrzymuje prawidłowe działanie układu celem wyprodukowania maksymalnych ilości energii.

 

Inwerter fotowoltaiczny umożliwia także monitorowanie pracy instalacji fotowoltaicznej oraz optymalizację pracy paneli słonecznych.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Skrzynka z zabezpieczeniami

Stanowi formę ochrony instalacji fotowoltaicznej oraz sieci energetycznej budynku, zabezpieczając przed wystąpieniem jakichkolwiek awarii.

Fotowoltaika do domu - instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego

Licznik dwukierunkowy

Dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu – liczy ilość energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną i pobranej z sieci energetycznej.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Sieć elektroenergetyczna

Pełni rolę naturalnego magazynu energii, w którym gromadzone są wszelkie nadwyżki prądu możliwe do wykorzystania w dowolnym momencie.

Fotowoltaika z House Solutions

Bezpłatna

konsultacja

 

Przedstawimy wstępne rekomendacje oraz kalkulacje instalacji fotowoltaicznej, odpowiadające Twoim potrzebom.

Dedykowane

rozwiązania

 

Opracujemy optymalne i dedykowane rozwiązania na miarę Twojego zapotrzebowania oraz technicznych możliwości instalacji.

Kompleksowe

wsparcie

 

Gwarantujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie – od rekomendacji, przez projekt, po instalację fotowoltaiki!

Niezawodna

inwestycja

 

Wybór instalacji fotowoltaicznej zapewni Ci bezawaryjną produkcję taniej i ekologicznej energii elektrycznej przez cały rok.

Masz pytania? Napisz do nas!

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby odpowiedzi na przesłaną
  wiadomość. Zobacz naszą
  Politykę prywatności.

  W jaki sposób działają panele fotowoltaiczne?

  Z uwagi na rosnącą popularność fotowoltaiki w Polsce, trudno jest znaleźć osobę, która nie wie, jak wyglądają i czym są panele fotowoltaiczne. W rzeczywistości jednak mało kto potrafi powiedzieć, na czym polega ich działanie i co sprawia, że potrafią z tak wysoką efektywnością pozyskiwać energię ze światła słonecznego.

   

  Na początek zajmijmy się budową paneli fotowoltaicznych. Podstawowym elementem każdego modułu są ogniwa. Najczęściej zbudowane są z krzemu, rzadziej z germanu lub selenu. Każdy z nich jest zbudowany z dwóch warstw półprzewodnika. Pierwsza z nich jest cienką, przeźroczystą powłoką, nad którą umieszczona jest elektroda ujemna oraz powłoka antyrefleksyjna. Pod górną warstwą znajduje się elektroda dodatnia, a następnie dolna, grubsza warstwa. Kiedy do paneli dociera światło słoneczne składające się z fotonów, znajdujący się w ogniwach krzem, selen lub german pochłania energię z fotonów, powodując wybicie elektronów. Ich ruch prowadzi do powstania przepływu prądu elektrycznego.

   

  Aby fotowoltaika mogła działać w prawidłowy sposób, niezbędny jest falownik, zwany również inwerterem. Element ten jest odpowiedzialny za zamianę prądu stałego na zmienny, który może już trafić do naszych domowych gniazdek, zasilać żarówki oraz dostarczać energię do różnych domowych urządzeń. Pojedyncze ogniwo fotowoltaiczne nie jest w stanie wytworzyć dużej mocy, ale połączone w jedną całość, dziesiątki ogniw pozwalają już pozyskać moc spełniającą zapotrzebowanie energetyczne całego gospodarstwa domowego.

   

  Warto wiedzieć, że nie wszystkie panele fotowoltaiczne działają tak samo efektywnie. Ich moc pozyskiwania energii jest uzależniona od tego, z jakich materiałów zbudowane są półprzewodniki. W House Solutions stawiamy na wysokiej jakości rozwiązania o długoterminowym działaniu, dlatego masz pewność, że dostarczane przez nas panele fotowoltaiczne to trafiony wybór dla Twojego domu lub firmy. W tysiącach budynków w całym kraju istnieje już nasza fotowoltaika – Kraków i jego okolice to tylko jeden z wielu rejonów, w którym realizujemy nasze projekty. 

  Czy panele fotowoltaiczne dostarczają energię również zimą?

  Jednym z kluczowych pytań, jakie zadają sobie osoby zainteresowanie instalacją fotowoltaiki w swoim domu, jest to, czy panele są skuteczne również podczas zimy. Jak wyjaśnialiśmy powyżej, ogniwa fotowoltaiczne czerpią energię z naturalnego światła słonecznego, które podczas zimy nie jest tak intensywne, jak przez pozostałą część roku. Na szczęście okazuje się, że efektywność paneli podczas zimy wcale nie musi spadać. Warto zauważyć, że w sezonie zimowym nie brakuje również słonecznych dni. Należy również mieć na uwadze, że kluczowe dla prawidłowej pracy instalacji jest nie tylko odpowiednie nasłonecznienie, ale również właściwy kąt nachylenia, kierunek ułożenia, a także lokalizacja ogniw. Wszystkie te czynniki mają wpływ na to, ile energii jest w stanie pozyskać system.

  Dzięki dużej tolerancji zimna, fotowoltaika może funkcjonować sprawnie bez względu na temperaturę i doskonale działa nawet przy dużych mrozach. Co więcej, odpowiednie nachylenie paneli chroni je przed zalegającym śniegiem, który mógłby znacząco zmniejszać ich efektywność.

   

  Wbrew stereotypowej, popularyzowanej przez sceptyków opinii, liczba dni słonecznych w Polsce w ciągu roku w zupełności wystarcza, aby zaspokoić potrzeby energetyczne nawet dużego gospodarstwa domowego. Uwzględniając polskie warunki klimatyczne, fotowoltaika może wyprodukować około 1000 kWh na 1 kWp zainstalowanej mocy. Przy sprzyjającej pogodzie, efektywność instalacji może być jeszcze wyższa.

  Czy fotowoltaika jest opłacalna?

  Montaż instalacji fotowoltaicznej jest przyszłościową inwestycją, która pozwala dużo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. To nie tylko chwilowy trend, ale długofalowe działanie w kierunku zmniejszenia zużycia zasobów nieodnawialnych. Fotowoltaika od House Solutions jest bardzo wydajnym rozwiązaniem – nasze panele fotowoltaiczne objęte są 25-letnią gwarancją na wydajność oraz co najmniej 10-letnią gwarancją na produkt, w zależności od wybranego rozwiązania. Przyjmuje się, że zwrot inwestycji następuje w przeciągu około 5-8 lat, a przy wsparciu z dotacji rządowych, czas ten może się skrócić. Otrzymujemy więc tanią i czystą energię odnawialną. Liczba zadowolonych użytkowników, którzy zdecydowali się zamontować instalację fotowoltaiczną w swoim domu, nieustannie rośnie. 

   

  Fotowoltaika może być zamontowana na kilka sposobów. Najważniejsze, aby panele fotowoltaiczne znajdowały się w miejscu, gdzie mają niczym nieograniczony dostęp do światła słonecznego – to przekłada się na pełną efektywność ich działania. Panele można zainstalować na dachu, zarówno skośnym jak i płaskim. Coraz częściej instalacja jest montowana również na gruncie, ale to rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnego systemu mocowania. Cały system jest praktycznie bezobsługowy, dzięki czemu użytkowanie fotowoltaiki jest proste i niekłopotliwe. W dobie dynamicznie rosnących cen prądu, opłacalność instalacji fotowoltaiki w swoim domu jest niekwestionowana. Niezależność energetyczna to przyszłościowy trend, za którym warto podążać.

  Co się dzieje z nadwyżką wytworzonej energii?

  Posiadając instalację fotowoltaiczną, rzadko kiedy jesteśmy w stanie wykorzystać całą pozyskaną przez panele energię. Co się dzieje z niewykorzystaną w ciągu dnia energią? Wytworzona nadwyżka trafia do sieci energetycznej, skąd możesz ją pobierać w ciągu nocy lub podczas zimy jako prosument. W ten sposób możesz odebrać do 80% przesłanej energii. Dzięki wytworzonym nadwyżkom, rachunki za prąd spadną do minimalnych wartości.

   

  Dla optymalnego wykorzystania energii z fotowoltaiki, możesz wyposażyć swój dom w różnego rodzaju sprzęty i urządzenia elektryczne. Może to być np. klimatyzacja, która idealnie sprawdzi się podczas upałów, pompa ciepła dla ekologicznego ogrzewania w trakcie mroźnej zimy czy samochód elektryczny, którym możesz jeździć praktycznie za darmo. W ten sposób zyskasz dodatkowe oszczędności i będziesz jeszcze bardziej eko!

  Fotowoltaika – dlaczego warto postawić na House Solutions?

  Panele fotowoltaiczne stoją na czele wśród alternatywnych źródeł prądu dla prywatnych gospodarstw domowych. Nic dziwnego, ponieważ dzięki nim można zyskać tanią i ekologiczną energię. W House Solutions zapewniamy naszym Klientom kompleksową opiekę, począwszy od wsparcia w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań na miarę indywidualnych potrzeb, poprzez kalkulację kosztów, przygotowanie projektu, instalację paneli fotowoltaicznych oraz serwisowanie. Sam montaż paneli zajmuje około 1-2 dni roboczych. 

   

  Inwestycja w wysokiej jakości fotowoltaikę to gwarancja bezawaryjności na długie lata. I Ty możesz korzystać z rozwiązań o długoterminowej skuteczności i zyskać tanią energię w swoim domu! House Solutions współpracuje z uznanymi na całym świecie producentami paneli fotowoltaicznych, w tym z firmą Sun Power, Longi Solar, JA Solar, EXE Solar, Huawei czy LG Solar. To daje możliwość wyboru wśród najlepszych jakościowo rozwiązań, które będą efektywnie pracować przez wiele lat.

  House Solutions – kompleksowe wsparcie na każdym kroku

  Jako profesjonalna firma zajmująca się branżą OZE, wspieramy naszych Klientów na każdym etapie. Już od samego początku możesz liczyć na fachową pomoc – pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze opcje dostosowane do potrzeb energetycznych Twojej rodziny, jak również do możliwości technicznych budynku. Zadbamy o to, aby znaleźć najkorzystniejszą lokalizację dla paneli słonecznych, co przełoży się na ich efektywne działanie. W pakiecie zapewniamy również profesjonalny montaż, dzięki któremu fotowoltaika niezawodnie pracuje i skutecznie pozyskuje energię. 

   

  Dbamy o to, aby optymalnie dopasować każdy projekt fotowoltaiki do określonych oczekiwań oraz potrzeb. Projektowanie instalacji jest poprzedzone konsultacją, która ma na celu ustalenie zapotrzebowania energetycznego danego gospodarstwa domowego lub firmy. Dodatkowo przed rozpoczęciem realizacji ustalamy z Klientem górny limit cenowy, który może być przeznaczony na inwestycję. Poszczególne etapy – konsultacja, wycena oraz montaż – odbywają się w dogodnym dla Ciebie terminie. Fotowoltaika Kraków, Rzeszów, Tarnów, Katowice… To tylko niektóre rejony, w których realizujemy nasze profesjonalne i kompleksowe usługi. 

   

  House Solutions zapewnia indywidualne podejście do każdego Klienta, dostarcza wysokiej jakości produkty oraz gwarantuje solidny montaż systemu fotowoltaicznego w Twoim domu, gospodarstwie rolnym lub firmie. Skontaktuj się z naszymi specjalistami!