Fotowoltaika

Poznaj wyjątkowe możliwości, jakie wynikają z posiadania instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym.

Wejdź z nami w świat technologii XXI wieku!

Jak to działa?

Jak działa Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię z promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Stały prąd, który zostaje wytworzony w fotowoltaice przepływa przez inwerter i następnie ulega przekształceniu w prąd zmienny. Jest to identyczna energia elektryczna, jaka dostępna jest w gniazdkach. Jej napięcie wynosi 230 V. Uzyskaną w ten prosty i ekologiczny sposób energię elektryczną można przeznaczać na bieżące potrzeby energetyczne, jak również magazynować bądź też odsprzedawać.

Zjawisko zamieniania energii słonecznej w energię elektryczną znane jest od 200 lat. Prekursorem tego pomysłu był niejaki Aleksander Becquerelo, który w pierwszej połowie XIX wieku zaobserwował tak zwane zjawisko fotowoltaiczne. Rozwiązanie to pojawiło się na początku lat 90-tych ubiegłego wieku na terenie Niemiec. Obecnie, nasi zachodni sąsiedzi to pionierzy w produkcji ekologicznej energii. W Polsce fotowoltaika podlega nieustannemu rozwojowi i cieszy się coraz większą popularnością. Szacunkowo, w roku 2017, na terenie Polski działało około 20 000 tysięcy tego typu instalacji.

Opis najważniejszych elementów występujących w instalacji fotowoltaicznej

Porady dotyczące fotowoltaiki, systemów oraz paneli fotowoltaicznych

Panel fotowoltaiczny

Zawieraja półprzewodniki, np. krzem, które przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Energia elektryczna wytwarzana przez panele fotowoltaiczne jest bezgłośna, w 100% wolna od emisji szkodliwych substancji i bardziej opłacalna, niż kupowanie jej od lokalnego/krajowego dostawcy energii elektrycznej. Panele fotowoltaiczne działają przez cały rok i nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Z powodzeniem można je zamontować na dachu lub na gruncie. Mogą być montowane pionowo (lub nawet poziomo), jednak panel fotowoltaiczny działa najlepiej gdy pochylony jest w zakresie od 25 do 45 stopni.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Inwerter (falownik)

Inwerter solarny, zwany także falownikiem fotowoltaicznym, jest rodzajem konwertera elektrycznego, który przekształca prąd zmienny na prąd stały (DC) panelu fotowoltaicznego na prąd przemienny (AC). Posiada on także specjalne funkcje, które zapewniają optymalizację układu celem osiągnięcia maksymalnych uzysków. Falownik umożliwia także monitorowanie pracy całej instalacji fotowoltaicznej, również przy zastosowaniu aplikacji mobilnych.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Skrzynka z zabezpieczeniami

Działa jako ochrona instalacji fotowoltaicznej oraz całej sieci domowej przed wystąpieniem jakichkolwiek awarii.

Fotowoltaika do domu - instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego

Licznik dwukierunkowy

Dokonuje pomiaru, ile energii zostało oddane do sieci, a ile zostało pobrane.

Fotowoltaika - panele i instalacje fotowoltaiczne - House Solutions | Kraków

Sieć elektroenergetyczna

To naturalny magazyn energii. Gromadzi wszelkie nadwyżki prądu, które tam wprowadzasz. W razie potrzeby zawsze możesz je później wykorzystać.

Jak to robimy?

Bezpłatna konsultacja

Nasi specjaliści ustalą, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania oraz przedstawią wstępne przemyślenia na temat proponowanej instalacji fotowoltaicznej.

Dobór rozwiązania

Mając na uwadze dobro i komfort klienta opracujemy najkorzystniejsze rozwiązanie, które spełniają 100% oczekiwań.

Montaż instalacji

Oferujemy profesjonalne usługi związane z wszelkimi procedurami związanymi z przyłączeniem. To gwarancja zadowolenia z naszej pracy.

Darmowa energia

Stajesz się posiadaczem instalacji, która zapewni Ci produkcję taniej i ekologicznej energii.