Klimatyzatory przestały być towarem ekskluzywnym?

Jeszcze kilka lat temu, słowo klimatyzacja kojarzyło się wyłącznie z ekskluzywnymi samochodami lub dużymi sklepami, w których można było zaznać ochłody w upalne dni. Obecnie, klimatyzatory są już nieodłącznymi elementami wyposażeń większości biur, sklepów czy nawet domów.

Klimatyzatory przestały być towarem ekskluzywnym?

Technologie stosowane w nowoczesnym budownictwie stawiają na szczelność i eliminację wszelkich strat związanych z wymianą powietrza wewnątrz budynków. Powoduje to odczuwanie większego komfortu termicznego w zimie ale w okresie letnim przysparza wielu zmartwień. W skutek czego, ciężko jest osiągnąć temperaturę pozwalającą na swobodne użytkowanie pomieszczenia. Gęsta zabudowa oraz coraz wyższe temperatury w lecie powodują, że w naszych domach panuje upał, który bezpośrednio przekłada się na podstawowe czynności, samopoczucie, a także ogólne zdrowie.

Rozwiązania takie jak wietrzenie pomieszczeń, stosowanie wiatraków są jedynie działaniem doraźnym lecz nieskutecznym na dłuższą metę. Kluczem skutecznie rozwiązującym  problem są nowoczesne klimatyzatory, pozwalające schłodzić temperaturę do wybranej przez użytkownika wartości (nawet poniżej 20 stopni Celsjusza). Przy decyzji o instalacji klimatyzacji istotną kwestią jest dobór odpowiedniej mocy urządzenia oraz wybranie optymalnego miejsca montażu. Należy również zwrócić uwagę aby w procesie użytkowania utrzymywać optymalne parametry pracy. Zaleca się aby różnica temperatur wewnątrz pomieszczenia i na zewnątrz nie przekraczała 6 stopni.

Rosnąca popularność systemów klimatyzacyjnych znacząco obniżyła ich cenę, a także wpłynęła na poprawę designu urządzeń. Najnowsze urządzenia przestały szpecić i straszyć, ale stały się estetycznym wykończeniem nowoczesnych wnętrz. Dzięki zróżnicowanej ofercie i zindywidualizowanemu podejściu Naszych pracowników, każdy użytkownik znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Informacje podane w poradniku są poglądowe, poszczególne konkretne rozwiązania dobieramy indywidualnie, w zależności od uwarunkowań oraz zapotrzebowania danego Klienta.Nie wiesz które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

 

Nasi eksperci pomogą Ci w doborze najlepszego klimatyzatora!