Daikin – grzanie i chłodzenie klimatyzacją

Czy można „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”? Jak się okazuje, można. Dzięki klimatyzatorom firmy Daikin, latem Twoje mieszkanie wypełni orzeźwiający chłód, zaś zimą – rozgrzewające ciepło. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort, niezawodność i efektywność.

Daikin – japońska precyzja

Produkty japońskich marek od lat uznawane są za solidne, profesjonalne, a niejednokrotnie – jedne z najlepszych. Nie inaczej jest w przypadku Daikina – światowego lidera na rynku rozwiązań chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych oraz grzewczych. Swoją wysoką pozycję zawdzięczają innowacyjności i zaawansowanej technologii, którą stosują we wszystkich produktach. Daikin w swojej ofercie posiada liczne urządzenia do domu oraz biura, dzięki którym codzienna praca staje się prawdziwą przyjemnością. To wszystko sprawia, że japońska marka nieustannie zyskuje w oczach nowych i obecnych klientów.

Grzanie i chłodzenie klimatyzacją – czy to możliwe?

Błędem jest sądzenie, że klimatyzator może tylko chłodzić. Choć popularne w społeczeństwie określenie „klima” podświadomie przywołuje na myśl orzeźwiający chłód w samochodzie podczas upalnych dni, to klimatyzatory mogą pełnić w pomieszczeniach także rolę grzewczą. Co więcej, wybierając odpowiednią ilość klimatyzatorów, nie musisz rozważać zakupu dodatkowych urządzeń grzewczych. Dlaczego? System multi-split umożliwia zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie nawet pięciu odrębnych pomieszczeń z wykorzystaniem (uwaga!) tylko jednej jednostki zewnętrznej! Drugą opcją jest system split, polegający na połączeniu jednej jednostki wewnętrznej z jedną jednostką zewnętrzną. Oznacza to, że dzięki japońskiej firmie Daikin, Twój dom wypełni powietrze dostosowane zawsze do Twoich potrzeb, a Ty zyskasz wygodę, niezawodność, a także oszczędzisz.

Klimatyzator – powietrzna pompa ciepła?

Jak zostało wspomniane, urządzenia klimatyzacyjne Daikin zostały stworzone do chłodzenia oraz ogrzewania, gdyż działają dokładnie jak pompa ciepła powietrze-powietrze. Ten rodzaj pomp ogrzewa i chłodzi budynek wykorzystując energię pobieraną z powietrza i zaledwie 20% energii elektrycznej – jest to więc wyjątkowo energooszczędny sposób na utrzymywanie idealnej temperatury przez cały rok. Z reguły klimatyzatory działają w szerokim zakresie temperatur, aby ochłodzić lub ogrzać dom, jednak w niektórych, chłodniejszych klimatach potrzebny jest ulepszony system, który doskonale radzi sobie z ekstremalnym zimnem. Także i w tej kwestii Daikin okazuje się być niezawodny – posiada on specjalnie zoptymalizowany pod kątem ogrzewania zakres, który został przetestowany i przeznaczony do pracy w temperaturach sięgających nawet do -25°C! (w przypadku zwykłej klimatyzacji problemy z wydajnością zaczynają się już przy temperaturze poniżej -3°C). Oznacza to, że urządzenia firmy Daikin są świetnie zoptymalizowane nie tylko do chłodzenia, ale i do ogrzewania – może wynikać to z faktu, że w samej Japonii większość budynków mieszkalnych ogrzewa się właśnie w ten sposób.

Zalety i właściwości

W naszej ofercie znajdują się aż cztery typy jednostek klimatyzacyjnych japońskiej firmy: Ururu Sarara, Daikin Perfera, Daikin Stylish oraz Daikin Emura. Bezsprzecznie pierwszą i najważniejszą właściwością klimatyzatorów jest przytoczona już możliwość chłodzenia, jak i ogrzewania budynku przy nawet bardzo niskich temperaturach. Choć dla wielu to kluczowy punkt, japońska firma ma w swojej ofercie naprawdę szeroki zakres pozostałych zalet. Walorami, które dodatkowo czynią Daikina liderem na rynku są: łatwość instalacji – są doskonałym wyborem zarówno podczas budowy domu, jak i zastępowania starych układów elektrycznych, wysoka klasa efektywności energetycznej (A+++), słabe oddziaływanie na środowisko – odpowiadają wszystkim wymaganiom dla budynków ekologicznych, technologia sterowania inwerterowego – redukuje zużycie energii nawet o 30% dostosowując prędkość silnika zgodnie z zapotrzebowaniem bez konieczności włączania i wyłączania go ponownie, a także lepsza jakość powietrza – utrzymanie dobrej wentylacji i komfortowego poziomu wilgotności w całym domu (niektóre jednostki posiadają również funkcję filtracji lub oczyszczania powietrza – usuwają kurz i alergeny). Na uwagę zasługują również: cicha praca klimatyzatorów, czy dostępny w jednostkach „Stylish” oraz „Perfera” tzw. „tryb wentylatora”. Polega on na zatrzymaniu sprężarki, kiedy w pomieszczeniu osiągnięta zostanie ustawiona temperatura. Wówczas jednostka wewnętrzna kontynuuje tylko pracę wentylatora, którego prędkość obrotowa jest regulowana automatycznie, zgodnie z ustawioną temperaturą i odpowiednio do różnicy temperatur otoczenia w pomieszczeniu. Innymi słowy, tryb ten ma za zadanie utrzymać optymalne mieszanie się powietrza w pomieszczeniu. Na koniec warto również wspomnieć o nowoczesnym sterowaniu za pomocą dostępnych aplikacji – Onecta, czy Madoka Assistant – jedynie w przypadku zamontowania bezprzewodowego regulatora naściennego Madoka. To jednak nie wszystko – sterownik Daikin Residential Controller umożliwia sterowanie głosowe za pośrednictwem aplikacji Amazon Alexa i Google Assistant.

Daikin Stylish – połączenie technologii z designem

Prawdą jest, że podczas wyboru urządzeń, zarówno do domu, jak i biura, coraz większe znaczenie mają nie tylko parametry, ale i wygląd. Któż by chciał, aby salon „ozdabiał” dużych rozmiarów sprzęt, który w żaden sposób nie komponuje się z całą resztą precyzyjnie urządzonego mieszkania. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom klientów, Daikin opracował wysokiej jakości klimatyzator, gdzie jak sam przekonuje „technologia spotyka kreatywność”. Potwierdza to, że japońska precyzja i kunszt nie są przypadkowe – Daikin Stylish cechuje funkcjonalność i innowacyjny wygląd. Co zatem go wyróżnia? Dostępne cztery wersje kolorystyczne (biały, srebrny, czarny mat i czarne drewno), opływowy kształt zapewniający dyskretny wygląd, niewielkie wymiary, które sprawiają, że jest to najbardziej kompaktowe urządzenie na rynku, a także minimalistyczny panel.

Wybór należy do Ciebie

To jakie urządzenie grzewcze i/lub chłodzące wybierzesz do swojego domu, czy biura zależy od Ciebie. Możesz „iść na skróty” i postawić na sprzęt, który wprawdzie sprosta Twoim oczekiwaniom w kilku kwestiach lub wybrać klimatyzator Daikin i cieszyć się długoletnią wydajnością sprzętu japońskiej marki. Pytanie tylko, co bardziej Ci się opłaci? W House Solutions wychodzimy z założenia, że warto dzielić się zarówno najlepszą energią, jak i rzetelną wiedzą, która jednoznacznie potwierdza, że klimatyzatory firmy Daikin to najlepszy wybór na rynku!

Jeżeli interesują Cię inne rozwiązania w zakresie pomp ciepła, które posiada w swojej ofercie firma Daikin, to zachęcamy do przeczytania naszego artykułu – Daikin – japoński standard ogrzewania Twojego domu”.

 

 Nie wiesz które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze?

 

Nasi eksperci pomogą Ci w doborze najlepszego klimatyzatora!