Mitsubishi Electric Ecodan – Pompa ciepła nowej generacji

Mitsubishi Electric Ecodan - Pompa ciepła nowej generacji

Mitsubishi Electric przedstawia nową serię pomp ciepła Ecodan PUZ-WZ, które korzystają z ekologicznego czynnika chłodniczego – propanu (R290). Charakteryzują się wysoką efektywnością i jeszcze mniejszą szkodliwością dla środowiska. Producent dostosowuje w ten sposób portfolio swoich produktów do rozporządzenia w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych (F-gaz). Jego celem jest obniżenie emisji gazów fluorowanych o 79% w okresie od 2015 do 2030 roku w całej Unii Europejskiej. 

Pompa ciepła Ecodan R290 – wysoka efektywność

Pompy ciepła Ecodan R290 to pierwsze jednostki Mitsubishi Electric wykorzystujące ekologiczny czynnik chłodniczy R290 (propan). Propan, klasyfikowany jako substancja ekologiczna, charakteryzuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential) równym 3. Co sprawia, że jest idealnym zamiennikiem dla substancji o wyższym współczynniku, a tym samym ma mniejszy wpływ na efekt cieplarniany.

Dzięki wykorzystaniu czynnika chłodniczego R290, jednostki pomp ciepła osiągają bardzo wysoką efektywność energetyczną, co potwierdza klasa A++. Porównując z jednostkami na czynniku R32, nowe pompy ciepła znacząco redukują emisję CO2 – producent podkreśla, że to nawet o 825 razy. Jednostki PUZ-WZ zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Zaawansowana technologia została połączona z wysoką jakością wykonania, zapewniając użytkownikom nie tylko efektywne, ale także ciche działanie. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, hałas generowany przez sprężarkę został skutecznie ograniczony, co gwarantuje pełen komfort akustyczny. 

Premiera jednostki miała miejsce na targach Enex w Kielcach, gdzie zdobyła Złoty Medal Targów Enex 2023 w kategorii Najlepszy Produkt.

Mitsubishi Electric Ecodan R290 – główne zmiany

Do wprowadzonych najważniejszych zmian możemy zaliczyć: 

  • układ z dwiema sprężarkami: taka konfiguracja umożliwia obniżenie mocy grzewczej w okresach przejściowych. To z kolei przekłada się na zmniejszenie ryzyka taktowania. Prowadzi to do wydłużenia żywotności urządzenia oraz do efektywnego zarządzania zużyciem energii.  
  • komfort akustyczny bez hałasu: zaawansowana konstrukcja znacząco redukuje poziom hałasu generowanego przez sprężarkę, co gwarantuje użytkownikowi pełen komfort akustyczny. Dzięki tej innowacyjnej konstrukcji, jednostka doskonale sprawdzi się w gęsto zabudowanym budownictwie;  
  • nowy sterownik główny:  z  nowoczesnym dotykowym panelem – umożliwia intuicyjny dostęp do pełnej gamy funkcji oraz efektywność w zarządzaniu systemem; 
  • filtr magnetyczny: prosty w serwisie, wyposażony w magnes, zapewniający jeszcze skuteczniejszą ochronę przed zanieczyszczeniami stałymi, takimi jak np. drobinki metali; 
  • rozbudowaną funkcję Autoadaptacji: dającą użytkownikowi większą kontrolę nad szybkością zmian temperatury. Umożliwiającą optymalne dostosowanie systemu do charakterystyki budynku i preferencji użytkownika. Nowe termostaty pomieszczeniowe PAR-WR61R-E, wyróżniające się nowym designem i bezprzewodowym sterowaniem; 
  • rozszerzone zarządzanie pracą w trybie chłodzenia: obejmujące wykorzystanie krzywej kompensacji pogodowej, pozwala na dostosowanie temperatury wody lodowej do warunków zewnętrznych, zapobiegając nadmiernemu obniżeniu temperatury i zwiększając efektywność systemu.

Pompa ciepła Mitsubishi Electric – dla kogo?

Pompy ciepła Mitsubishi Electric Ecodan PUZ-WZ są odpowiedzią na różnorodne potrzeby budynków. Dzięki zastosowaniu układu z dwiema sprężarkami typu scroll – rozdzielonego na dwie części: główną i dodatkową, jednostki te charakteryzują się elastycznością i wydajnością działania. Dodatkowo, pompy ciepła Mitsubishi Ecodan to urządzenia składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, która oferuje opcję z lub bez zasobnika ciepłej wody użytkowej. Umożliwiają one wybór między modułami grzewczymi i rewersyjnymi, można więc dostosować rozwiązanie do indywidualnych preferencji i pozwolić na zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie. Ze względu na klasę energetyczną produktu, można uzyskać dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” dla pomp ciepła o podwyższonej efektywności.

Oferta House Solutions

Jako firma specjalizująca się w instalacji nowoczesnych systemów grzewczych, chłodzenia oraz jako partner producenta Mitsubishi Electric gwarantujemy odpowiedni dobór rozwiązania.

W celu konsultacji lub przygotowania oferty, zapraszamy do kontaktu:
https://house-solutions.pl/kontakt/ 
+48 732 732 252
biuro@house-s.plMasz więcej pytań dotyczących pomp ciepła?

 

Nasi konsultanci rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości!