LG Solar – dlaczego warto?

LG to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek produkujących urządzenia gospodarstwa domowego oraz telewizory. To także lider wśród najlepiej ocenianych producentów rozwiązań klimatyzacyjnych i grzewczych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że LG jest również znaczącym dostawcą rozwiązań w zakresie modułów fotowoltaicznych.

Firma LG rozpoczęła prowadzenie pierwszych badań nad energią słoneczną już w 1985 r., zaczynając od eksperymentów z ogniwami z krystalicznego krzemu . Kolejne lata badań umożliwiły bardzo szybki rozwój i pozwoliły na rozpoczęcie masowej produkcji modułów fotowoltaicznych we własnej fabryce w Gumi, na terenie Korei Południowej.

Obecnie zakłady produkcyjne LG zaangażowane w rozwiązania z zakresu fotowoltaiki są również wyposażone w najnowocześniejsze na świecie laboratoria badawcze. Przeprowadzają one codziennie wiele testów i badań. Zapewniają one wysoką jakość i wydajność wszystkich produkowanych urządzeń, a także wpływają na dynamiczny rozwój stosowanych technologii.

Certyfikowana wydajność i wytrzymałość

LG Solar jest jedyną firmą na świecie, która prowadzi własne testy, certyfikowane przez cztery główne i niezależne organy kontroli – UL, TÜV Rheinland, DVE i Intertek. Od pierwszych etapów produkcji, moduły fotowoltaiczne LG przechodzą rygorystyczne testy. Poddawane są badaniom dwa razy intensywniej, niż wymaga tego norma IEC.

Panele LG Solar przewyższają wymagania normy IEC61215-2: 2016. Oznacza to, że są odporne na najtrudniejsze warunki pogodowe mogące wystąpić we wszystkich częściach świata. W efekcie ich wytrzymałość na obciążenia wynosi aż 6000 Pa, podczas gdy typowe panele konkurencji oferują wytrzymałość tylko do 5400 Pa.

LG Solar obejmuje 25-letnią gwarancją zarówno sprawność elementów mechanicznych, jak i wydajność modułów fotowoltaicznych. Długość gwarancji świadczy o wysokiej jakości, spełnianiu rygorystycznych norm oraz pewności utrzymania parametrów pracy dłużej, niż wymagają tego normy. Dlatego nawet po 25 latach pracy moduły LG Solar produkują ponad 90% energii z ich początkowej wydajności.

Naturalnym procesem użytkowania ogniwa fotowoltaicznego jest stopniowy spadek jego wydajności. Zwykle w produktach branżowej konkurencji sięga 0,55%, podczas gdy dla LG Solar wartość ta nie przekracza 0,33%. Dzięki temu, moduły LG Solar zachowują pierwotną moc o wiele dłużej niż inne dostępne na rynku.

Najnowsze technologie i rozwiązania

W swoich produktach LG stosuje unikalną technologię LG Cello, która pozwala na większą absorpcję światła . Dzięki cylindrycznemu przekrojowi przewodów LG Cello, padające światło odbija się od nich pod różnym kątem. Następnie jest w większym stopniu wchłaniane przez ogniwa słoneczne. W klasycznych prostokątnych przewodach światło padające prostopadle zostaje odbite poza moduł.

LG Cello to także mniejsze straty energii elektrycznej zawdzięczane ograniczeniu oporu elektrycznego, co udało się osiągnąć poprzez wykorzystanie w konstrukcji 12 przewodów. W konwencjonalnej komórce znajdują się tylko 4 przewody, w związku z czym oporność instalacji powoduje straty elektryczne.

Wśród dostępnych w ofercie LG modeli znajdują się moduły NeON R – nowoczesne i trwałe panele fotowoltaiczne, które dzięki specjalnej konstrukcji oraz wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawdzą się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych . Zastosowanie 30 szyn zbiorczych ogranicza liczbę kabli, co korzystnie wpływa na wydajność pracy i pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy. Niska wartość spadku mocy przy jednoczesnym wzroście temperatury urządzenia  umożliwia natomiast utrzymanie szczytowej wydajności w gorące, słoneczne dni. W efekcie panele LG NeON R generują w warunkach wysokiej temperatury więcej energii niż konwencjonalne moduły fotowoltaiczne.

Z kolei LG NeON R Prime to panele fotowoltaiczne na miarę XXI wieku, w przypadku których producent zadbał także o ich unikalny design. Projekt wpisuje się w aktualne kanony estetyczne. Brak jakichkolwiek elementów na froncie tworzy elegancki, nowoczesny wygląd. Ponadto maksymalizuje pochłanianie światła i zwiększa niezawodność. Zabezpieczona przed korozją i utwardzona rama, czarna folia na tylnej części oraz nowatorska struktura paneli pozbawiona łączników sprawiają, że konstrukcja doskonale prezentuje się na każdym dachu.

LG NeON 2 to panele słoneczne zaprojektowane na potrzeby najbardziej wymagających  użytkowników. Uzyskano w nich bardziej jednorodną powierzchnię ogniw, co z kolei doprowadziło do zwiększenia sprawności o ponad 21%. W efekcie jeszcze lepiej wykorzystują światło słoneczne padające zarówno z przodu, jak i z tyłu. LG NeON®2 wytwarza więcej energii niż konwencjonalne moduły, umożliwiając zaspokojenie wysokiego zapotrzebowania na energię przy wykorzystaniu mniejszej przestrzeni.

Dizajn i optymalizacja

LG NeON 2 Black to wyjątkowe panele fotowoltaiczne, które zachwycają parametrami technicznymi i designem . Monokrystaliczny moduł jest całkowicie czarny, dzięki czemu nie wyróżnia się na dachu i znakomicie komponuje z elewacją. Warto przypomnieć, że na wartość nieruchomości wpływają przede wszystkim jej walory estetyczne. 

Panele z serii LG NeON 2 BiFacial korzystają z najnowocześniejszych i najwydajniejszych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki, które pozwalają na uzyskanie niespotykanych do tej pory parametrów. W modelach tych zastosowano panele dwustronne pokryte przezroczystą folią na odwrocie. Dzięki temu mogą pochłaniać promieniowanie nie tylko z przodu, ale także z tyłu swojej komórki. Umożliwia to wydobycie pełnej mocy modułów – w sprzyjających warunkach aż do 514 W. Wykorzystanie obu stron modułów wyraźnie zwiększa efektywność działania paneli fotowoltaicznych. Pozwala na wytwarzanie większej ilości mocy, nawet podczas opadów śniegu. Szczególnie polecane dla instalacji na gruncie.

W swojej ofercie LG posiada również panele z serii MonoX 2. Warto podsumować ich specyfikację, gdyż nie tylko reprezentują moduły typu P (wydajniejsze od typu N). Poddawane są również dodatkowej optymalizacji (poprzez zastosowaniu technologii LiLY oraz Cello). Maksymalizuje to wydajność i niezawodność w porównaniu z konkurencją. Są one dedykowane głównie do instalacji komercyjnych i przemysłowych.

Postaw na moduły LG Solar i certyfikowanego instalatora

Inwestując we własny system fotowoltaiczny, przyszli użytkownicy energii słonecznej powinni zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii, jeżeli chcą w pełni czerpać korzyści z zielonej energii przez długie lata, w bezpieczny i zrównoważony dla środowiska sposób. Inwestycja w system fotowoltaiczny z założenia ma za zadanie pełnić swoją funkcję tak długo, aby użytkownik mógł cieszyć się jej użytkowaniem w ramach jednorazowej inwestycji. Warto zatem zastanowić się nad doborem rozwiązań, które pozwolą na produkcję darmowego prądu z promieni słonecznych przez długie lata. Skorzystanie z usług światowego giganta daje pewność obecności firmy na rynku przez najbliższe dziesięciolecia. Gwarantuje tym samym stałą opiekę serwisową i wsparcie techniczne. Właśnie taką marką jest LG Solar.

W House Solutions stawiamy na sprawdzone rozwiązania! Dlatego dołączyliśmy do programu wybranych firm instalatorskich, które współpracują z marką LG w ramach LG PRO Solar Partner. To ogromne wyróżnienie, potwierdzające długoletnią współpracę i jakość realizowanych usług w oparciu o produkty z palety LG Solar.Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!