Fotowoltaika dla domu

Poznaj nowoczesne rozwiązania energetyczne dla domu, które obniżą koszty zużycia energii elektrycznej.

Z nami zaoszczędzisz pieniądze i będziesz żył ekologicznie, w zgodzie z Matką Naturą.

Fotowoltaika dla domu

Instalacja fotowoltaiczna dla domu to układ, który wyposaży Twoją nieruchomość w darmową energię elektryczną. Zasadą działania tego systemu jest wykorzystanie potencjału energetycznego słońca. Tego typu instalacja pozwoli Ci na radykalne obniżenie rachunków za prąd oraz na ochronę środowiska naturalnego. Pozwala ona także chronić zasoby konwencjonalne. Zwrot inwestycji następuje po okresie 5 – 7 lat. Instalację można zamontować na dachu lub też na gruncie.

Wybór instalacji solarnej należy rozpocząć od zakupu najlepszych i najlepiej dopasowanych do preferencji odbiorcy, paneli fotowoltaicznych. Każdy z nich składa się z ogniw. Pojedyncze, zbudowane są z pierwiastka – krzemu, który posiada właściwości umożliwiające przepływ prądu, w wyniku operowania nań promieni słonecznych. Zmaksymalizowanie efektu polega na połączenie ogniw w moduły. Z kolei tego typu moduły tworzą panel.

Fotowaltaika dla domu powinna być dobrana stricte pod zużycie prądu, które przypada na wszystkich członków, którzy zamieszkują daną nieruchomość. Kluczowym parametrem jest moc, ogólnie określana skrótem kW, który dobitnie wskazuje na poziom zużycia prądu w danym gospodarstwie domowym, w ciągu całego roku.

Instalacja fotowoltaiczna w domu nie wymaga obsługi, konserwacji oraz ingerencji człowieka w jakiekolwiek jej działanie. Jest to system samoobsługowy i całkowicie bezawaryjny. Warto podkreślić wyraźnie, że ryzyko awarii w tym wypadku nie występuje. Prąd produkowany jest samoistnie. Jego zasoby możesz wykorzystywać na bieżąco lub też komasować. Nadwyżki energetyczne możesz następnie odsprzedać do sieci państwowej lub spożytkować, gdy zajdzie taka potrzeba. Cały system ma żywotność szacowaną na 25 – 30 lat, co pozwala na tak długi okres oszczędzania na kwotach rachunków za prąd i cieszenia się darmową energią.

Zainteresowanych fotowoltaiką dla domu zachęcamy do kontaktu z nami, jesteśmy specjalistami w tym zakresie. Polecamy także lekturę informacji zawartych w zakładce Finansowanie i dotacje. Znajdziesz tam wiele przydatnych i cennych informacji o możliwościach uzyskania pomocy finansowej na budowę swojej własnej elektrowni słonecznej.

Jeśli zależy Ci na posiadaniu niskich rachunków za energię elektryczną przez długie lata, to fotowoltaika jest stworzona właśnie dla Ciebie! Zapraszamy.