Fotowoltaika dla rolnictwa

Instalacje fotowoltaiczne to niezawodne i optymalne rozwiązanie dla gospodarstw rolnych.

Jeśli jesteś rolnikiem, sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z atrakcyjnych możliwości instalacji fotowoltaicznej!

Fotowoltaika dla rolnictwa – pakiet korzyści!

Szybki zwrot inwestycji

 

Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne dla rolników jest wysoce korzystna – pozwala obniżyć koszt projektu o około 50% w porównaniu do kosztów, jakie może ponieść firma lub osoba prywatna. Pozwala to na pewny zwrot inwestycji nawet po 5 latach od montażu instalacji fotowoltaicznej. Warto skorzystać z atrakcyjnych form dofinansowania fotowoltaiki – dotacji do 40% kosztów kwalifikowanych (wynoszących nie więcej niż 800 000 PLN) lub dofinansowania w formie pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych. Dotacja przysługuje osobie, która jest rolnikiem lub hodowcą rolnym i podlega pełnemu ubezpieczeniu społecznemu rolników, jak również osobom pozostającymi z nią we wspólnym gospodarstwie domowym. Dofinansowanie na fotowoltaikę dla rolnika może obejmować zakup i montaż nowej instalacji, jak i rozbudowę czy modernizację istniejącego systemu.

Oszczędności na lata

 

Inwestycja w nowoczesne energooszczędne technologie, jakimi są systemy fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych, pozwala na rzeczywiste obniżenie cen energii. Spadek rachunków za prąd następuje już w pierwszym miesiącu użytkowania instalacji.

Niezależność energetyczna

 

Niezależność gospodarstwa rolnego lub hodowlanego oznacza jego samowystarczalność. Rolnik korzystający z ekologicznej instalacji fotowoltaicznej może w 100% zaspokoić zapotrzebowanie na prąd. Kupujemy zapas energii na wiele lat!

Konkurencyjność produkcji

 

Energia fotowoltaiczna gwarantuje całkowite uniezależnienie się od wahań cen energii elektrycznej pobieranej z sieci krajowych dostawców. Obniżenie kosztów produkcji rolnej, czy też hodowlanej, umożliwi oferowanie konkurencyjnych cen na rynku producentów.

Niższy podatek rolny

 

Instalacja fotowoltaiki dla rolników jest wysoce opłacalna! Zapotrzebowanie energetyczne każdego gospodarstwa rolnego lub hodowlanego warunkuje konieczność wyboru tańszych rozwiązań energetycznych. Budowa instalacji fotowoltaicznej pozwala na uzyskanie 25% ulgi w podatku rolnym.

Długowieczność

 

Instalacja fotowoltaiczna i własna elektrownia słoneczna w gospodarstwie rolnym działa nieprzerwanie i efektywnie przez kilka dekad! Wybierając solidnego partnera do montażu fotowoltaiki zachowasz liczne gwarancje produktowe oraz maksymalną bezawaryjność systemów.

Dbałość o środowisko

 

Instalacja fotowoltaiczna jest wolna od emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Produkcja czystej energii chroni środowisko naturalne – to szczególnie ważne dla gospodarstw rolnych i hodowlanych! Energia odnawialna z fotowoltaiki jest bezpieczna dla lokalnych ekosystemów i człowieka.

Ulga inwestycyjna dla rolników

Inwestorzy prowadzący gospodarstwo rolne poza możliwością całkowitego odliczenia podatku VAT od fotowoltaiki mogą skorzystać z

odliczenia 25% od podatku rolnego, zgodnie z przepisami o wykonywaniu inwestycji ekologicznych w gospodarstwach rolnych!

Fotowoltaika dla rolnictwa to przede wszystkim ogromne oszczędności!

 

Postępująca automatyzacja w gospodarstwach rolnych oraz rosnące ceny energii u dostawców oznaczają coraz wyższe rachunki za prąd. Montaż fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym lub hodowlanym to inwestycja, która zacznie przynosić coraz większe oszczędności!

 

Koszty prądu to często kilkadziesiąt procent całkowitych wydatków na utrzymanie działalności. Fotowoltaika w rolnictwie to gwarancja niezależności energetycznej oraz zabezpieczenie się przed podwyżkami cen za energię na wiele lat!

Wysoka optymalizacja kosztów produkcji i zwrot z inwestycji

– nie wiesz jak zacząć?

Zadzwoń do nas lub napisz, wybierzemy optymalne rozwiązania!