Magazyn Energii BYD & Fronius – współpraca przyszłości

 

Od kilku lat obserwujemy coraz bardziej dynamiczne podwyżki cen energii elektrycznej. Wynika to nie tylko z rozwoju inflacji, lecz również ze stale pogarszającej się sytuacji klimatycznej. Do najbardziej niepokojących zmian należy zaliczyć spadek wydajności elektrowni wodnych i wiatrowych, czyli producentów energii odnawialnej. W zastępstwie zwiększa się wykorzystanie surowców naturalnych, co prowadzi nie tylko do konieczności podniesienia cen zasobów, lecz również uiszczania wyższych opłat za emisję CO2.

W obecnej sytuacji instalacja fotowoltaiczna jest najtańszą i najbardziej niezawodną metodą wytwarzania prądu elektrycznego. Pamiętaj jednak, że ilość pozyskanej energii może przewyższyć Twoje zapotrzebowanie. Magazynowanie bezpośrednio u dostawcy prądu naraża Cię na straty – wraca do Ciebie tylko część nadwyżki (80% dla instalacji o mocy do 10 kW; 70% powyżej). W tej sytuacji dla osiągnięcia pełnej niezależności należy wybrać rozwiązanie, które zapewni Ci stuprocentowe bezpieczeństwo, nieporównywalną wydajność oraz maksymalną oszczędność, aby żadna awaria nie stanęła Ci na przeszkodzie! Dowiedz się, jak pożegnać przerwy w dostawie prądu raz na zawsze! 

BYD czyli Build Your Dreams

Największy światowy producent akumulatorów litowych, magazynów energii oraz samochodów hybrydowych napędzanych energią elektryczną.

– Tak w jednym zdaniu możemy przedstawić firmę BYD, która od początku swojej działalności (luty 1995 r.) zrewolucjonizowała rynek baterii i akumulatorów. Pierwsze kroki stawiali jako producenci baterii do telefonów komórkowych. Ambicje i chęć rozwoju zaprowadziły ich na samą czołówkę branży. Nie trzeba było długo czekać, aby BYD rozpoczęło produkcję samochodów hybrydowych HEV (ang. Hybrid Electric Vehicles), autobusów elektrycznych i pociągów typu TGV (fr. Train à Grande Vitesse). Finalnie portfolio produktów poszerzyli również o magazyn energii zaawansowany system do użytku zarówno domowego, jak i komercyjnego, kierowany w stronę koncernów przemysłowych.

Moc możliwości

Opracowane przez BYD rozwiązania dedykowane do instalacji fotowoltaicznych umożliwiają prosumentom jeszcze efektywniejsze zarządzanie energią elektryczną pozyskaną z promieni słonecznych. Nadwyżki prądu w pierwszej kolejności trafiają z instalacji fotowoltaicznej do magazynu, dzięki czemu zwiększa się stopień zasilania własnego. Ograniczenie strat energii wynikających z przesyłu do sieci dostawcy zapewnia oszczędność i bezpieczeństwo energetyczne. Tak zmagazynowaną energię elektryczną możemy wykorzystać w dowolny sposób – np. do ładowania samochodu elektrycznego – i w dowolnym momencie: w czasie zwiększonego zapotrzebowania, czy też w nocy, kiedy uzyski prądu są niemalże zerowe. Co ważniejsze, w przypadku awarii sieci, zestaw od BYD zapewnia opcję pełnego zasilania rezerwowego odbiorników 1- i 3-fazowych. Daje to użytkownikom maksymalną niezależność energetyczną całego gospodarstwa domowego.

Magazyn energii rośnie razem z Twoimi potrzebami

Magazyn energii BYD umożliwia użytkownikom zwiększenie pojemności. Jest to pomocne, gdyż wraz ze wzrostem zapotrzebowania nie ma konieczności montażu innych jednostek. Wystarczy dołączyć kolejny moduł. Tego typu rozwiązanie przyczyniło się do jeszcze większego umocnienia pozycji marki na rynku.

Podstawę Battery-Box Premium w wersji HVS stanowią: centrala sterownicza (BMS), dwa moduły litowo-żelazowo-fosforanowe (Li-FePo4) – każdy o pojemności 2,56 kWh – oraz baza. Aby rozbudować system, wystarczy wpiąć kolejny segment bezpośrednio do podstawy, bez dodatkowych połączeń kablowych. W ten sposób można uzyskać nawet do 66,2 kWh maksymalnej pojemności akumulatorów.

Współpraca na miarę przyszłości – magazyn energii + falownik

Magazyn energii BYD już sam w sobie robią wrażenie, a wraz z falownikiem Fronius GEN24 Plus tworzy obecnie najbardziej wydajny duet na rynku. Potwierdziły to testy przeprowadzone w 2020 roku przez HTW Berlin – University of Applied Science. System gromadzenia energii BYD Battery-Box Premium i falownik hybrydowy Fronius zajęły dwa pierwsze miejsca w każdej z wyodrębnionych kategorii, wyznaczając tym samym nowe standardy w dziedzinie wydajności i zarządzania energią z fotowoltaiki. W porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami, wydajność tytułowego zestawu osiąga poziom 94%, co pozwala uzyskać o 600 kWh rocznie więcej. Tak wysoki indeks sprawności SPI (System Performance Index) został zarejestrowany pierwszy raz w historii.

GEN24 Plus od Fronius to wszechstronny falownik hybrydowy zapewniający kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze słońca. Jest on przystosowany do pracy z magazynami energii i systemami zasilania awaryjnego. Jego nowoczesna konstrukcja pozwala na szybki montaż, a wbudowany wentylator pozwala na  aktywne chłodzenie. Każdy inwerter GEN24 Plus posiada podstawowe zasilanie awaryjne PV Point z opcją rozbudowy do pełnego, połączonego z magazynem energii. Technologia Multi Flow umożliwia natomiast jednoczesne ładowanie akumulatorów i korzystanie z energii słonecznej. Wszystkie procesy możemy w łatwy sposób monitorować dzięki dostarczanej przez producenta darmowej aplikacji Solar.Web.

Zacznij od bezpieczeństwa

Przy doborze instalacji fotowoltaicznej dla domu lub firmy warto również wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i niezależności energetycznej. Niespodziewane przerwy w dostawie prądu mogą być prawdziwym utrapieniem gospodarstwa domowego i źródłem strat finansowych w firmie. Zabezpieczenie w postaci instalacji PV, magazynu energii i pełnego zasilania awaryjnego pozwala na kontynuowanie rozpoczętych prac, bez obaw o deficyt energetyczny w sieci. Nieważne, czy mowa o domowej pompie ciepła, czy firmowych systemach i serwerowniach.

W House Solutions stawiamy na dobrą energię, a jakość oferowanych przez nas rozwiązań i bezpieczeństwo Klientów jest dla nas najważniejsze. Fotowoltaika Jasło to nasza pasja!
Aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i promocjami zapraszamy do zapoznania się z naszymi Profilami.Chcesz dowiedzieć się jak uzyskać niezależność energetyczną?

 

Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania!