Nowe pompy ciepła Panasonic Aquarea seria K i L

Panasonic Aquarea seria K i L

Nowa generacja pomp ciepła typu powietrze-woda Panasonic Aquarea seria K i L to innowacyjne urządzenia, które łączą wyjątkowe osiągi energetyczne z estetyką oraz wykorzystują naturalne czynniki chłodnicze.

Zalety pomp ciepła Panasonic serii K i serii L

Panasonic serii K wykorzystuje dobrze znany czynnik chłodniczy R32, wspomagający efektywność energetyczną. Jest dobrym wyborem zarówno dla nowych, jak i modernizowanych domów. Z kolei Seria L wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy R290, o znikomym wpływie na środowisko. 

Przeprojektowana konstrukcja jednostek zewnętrznych obu serii K i L zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, modele zostały wyposażone w niepalną skrzynkę sterującą, uziemienie przewodu skrzynki elektrycznej oraz separator powietrza i czynnika chłodniczego.

Serie K i L charakteryzują się obniżonym poziomem hałasu, nawet o 8 dB (A) mniej niż poprzednie modele, co zapewnia większe możliwości lokalizacji jednostki zewnętrznej oraz komfort użytkowania. 

Panasonic seria K – rozwiązanie dla nowego budownictwa

Seria K to odpowiedź na potrzeby nowego budownictwa, wykorzystuje czynnik chłodniczy R32. Producent oferuje wersje High Performance i T-CAP dla bardziej wymagających warunków klimatycznych. Seria K wytwarza wodę na zasilaniu o temperaturze do 60°C do -10°C temperatury zewnętrznej. Pompa ciepła jest przygotowana do współpracy z instalacją fotowoltaiczną dzięki wyposażeniu w Smart Grid. 

Panasonic seria L – do zastosowań modernizacyjnych

Seria L to idealne rozwiązanie do zastosowań modernizacyjnych, wykorzystujące naturalny czynnik chłodniczy R290. Ta propanowa pompa ciepła oferuje ciepłą wodę użytkową do 65°C bez grzałki do sterylizacji zbiornika. Seria L wytwarza wodę na zasilaniu o temperaturze nawet do 75°C do -10°C temperatury zewnętrznej. Praca pompy ciepła w temperaturach zewnętrznych sięgających nawet do – 25°C. 

Wyróżnienie w konkursie Good Design Awards 2022

Nowa generacja pomp ciepła Panasonic Aquarea serii K i serii L została wyróżniona w konkursie Good Design Awards 2022, gdzie został doceniony projekt jednostki zewnętrznej, która wtapia się w otoczenie budynku. Jednostki wewnętrzne w kolorze białym z czarnym paskiem i sterownikiem prezentują się niezwykle elegancko, pasują do każdego wnętrza. Natomiast jednostki zewnętrzne w kolorze “szary antracyt” wpisują się w obecne trendy architektoniczne, zmniejszając widoczność części wewnętrznych.

Wartość SCOP do 5,12

Nowa generacja pomp ciepła osiąga doskonałą wartość SCOP (miara efektywności energetycznej pomp ciepła, która uwzględnia ich wydajność w różnych warunkach klimatycznych) nawet 5,12, zapewniając wyjątkową wydajność i niezawodność w niskich temperaturach, a jednocześnie oferując szeroką gamę urządzeń, idealnie dostosowaną do wszystkich warunków klimatycznych i typów budynków – nowych i modernizowanych. To stały komfort nawet przy wspomnianej wcześniej – temperaturze nawet do -25°C. 

Innowacyjność

Nowa generacja pomp ciepła Panasonic Aquarea serii K i serii L wyróżnia się znaczącymi usprawnieniami technologicznymi. Zachowując mocne strony poprzedniej gamy pomp ciepła Panasonic. Sieć Wi-Fi pozwala na łączenie się ze sprzętem nawet z kilku urządzeń mobilnych. Obsługa z instalacją fotowoltaiczną staje się łatwiejsza dzięki kompatybilności ze Smart Grid. Użytkownicy łatwo mogą zarządzać zużyciem energii dzięki Aquarea Smart Could – pozwala na zdalne sterowanie niezależne aż dwiema strefami w domu. Dodatkowo Aquarea Service Cloud zapewnia zdalny serwis i diagnostykę urządzenia i jego pracy. 

Pompy ciepła Panasonic serii K i serii L a House Solutions

House Solutions od lat stawia na jakość i ma w swojej ofercie urządzenia wyłącznie sprawdzonych producentów. Jako Pro Partner Panasonic gwarantuje poprawny montaż, wydłużoną gwarancję oraz profesjonalny serwis. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że pompy ciepła Panasonic Aquarea serii K i serii L będą pracować efektywnie i niezawodnie, przynosząc oszczędności energetyczne i komfort cieplny.


W celu konsultacji lub przygotowania oferty, zapraszamy do kontaktu:
https://house-solutions.pl/kontakt/ 
+48 732 732 252
biuro@house-s.plMasz więcej pytań dotyczących pomp ciepła?

 

Nasi konsultanci rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości!