Realizacja instalacji fotowoltaicznej dla OKNOPLAST

Coraz więcej firm zwraca uwagę na rozwiązania, które nie tylko obniżają koszty energii elektrycznej, ale także odpowiadają na cele związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Dostarczamy jakościowe rozwiązania, które spełniają oczekiwania firm o znaczącym wpływie na rynku. Nasze bezpieczne i niezawodne instalacje fotowoltaiczne stanowią wsparcie dla transformacji energetycznej naszych klientów, wzmacniając ich zaangażowanie jako odpowiedzialnych podmiotów biznesowych. W tym artykule przedstawiamy przykład naszego klienta, który dzięki naszym rozwiązaniom energetycznym dokonał transformacji, stając się bardziej zrównoważonym przedsiębiorstwem.

Naszym Partnerem biznesowym został międzynarodowy producent okien i drzwi OKNOPLAST – lider innowacji i doskonałości w branży stolarki okiennej. Oknoplast produkuje rocznie 1,3 mln okien w 5 fabrykach zlokalizowanych w Polsce i Hiszpanii, które dystrybuuje aż do 20 krajów Europy i Ameryki Północnej!

Wyzwania i innowacje w instalacji fotowoltaicznej

W trakcie tego projektu fotowoltaicznego napotkaliśmy kilka wyzwań, które wymagały innowacyjnego podejścia i dostosowania się do specyficznych potrzeb klienta. Inwestorowi zależało na niezawodnym i bezpiecznym systemie fotowoltaicznym. Przedstawiliśmy nasze propozycje wraz z wizualizacją rozmieszczenia modułów fotowoltaicznych na wskazanych budynkach – już na etapie oferty klient miał pełen obraz tego, jak będą prezentować się instalacje.

Jednym z głównych wyzwań było zapewnienie bezpiecznego systemu fotowoltaicznego na dachu budynku, który miał ograniczoną nośność. Aby temu sprostać, zastosowaliśmy dedykowaną konstrukcję montażową do blachy trapezowej z certyfikatem TUV, potwierdzającym jej jakość i trwałość. Ta lekka, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymała konstrukcja spełniła oczekiwania inwestora, któremu zależało na dostosowaniu wagi systemu fotowoltaicznego do nośności dachu.

Zgodnie z wytycznymi od inwestora, konieczne było zamontowanie modułów fotowoltaicznych równolegle do połaci dachu, co mogło stanowić pewne wyzwanie ze względu na kąt nachylenia. Wykorzystanie systemu SolarEdge istotnie polepszyło wydajność instalacji fotowoltaicznej i pozwoliło złagodzić skutki montażu na płasko. Dzięki temu z powodzeniem dostarczyliśmy nie tylko niezawodny i wydajny system fotowoltaiczny, lecz także zrealizowaliśmy oczekiwania naszego Klienta.

Realizacja instalacji fotowoltaicznej dla Oknoplast zrealizowana przez House Solutions

Nasi instalatorzy zamontowali na dachu klienta 300 modułów fotowoltaicznych Longi Solar LR5-66HIH-500 o łącznej mocy 150 kWp. Dzięki zastosowaniu falowników marki SolarEdge, model SE50K, usprawniliśmy diagnostykę w przypadku ewentualnych zgłoszeń serwisowych. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu optymalizatorów mocy, system SolarEdge jest w stanie wyprodukować nawet do 20% więcej energii w porównaniu do standardowych falowników. Warto również wspomnieć o funkcji SafeDC, która w sytuacjach awaryjnych obniża napięcie na modułach do 1 V, co przyczynia się do bezpieczeństwa budynków, umożliwiając bardziej skuteczne działania w przypadku pożaru.

 

Do naszych obowiązków należało również dopełnienie wszelkich formalności, w tym zgłoszenie instalacji do operatora oraz uzyskanie opinii rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych. Nasze staranne podejście do projektu pozwoliło dostarczyć klientowi nie tylko niezawodny system, ale także zoptymalizowany pod kątem wydajności i bezpieczeństwa.

Realizacja instalacji fotowoltaicznej dla Oknoplast zrealizowana przez House Solutions

Przekształcenie sposobu pozyskiwania energii staje się częścią strategii zrównoważonego rozwoju wielu firm. Oknoplast także dołączył do tego grona. Klient zyskał nie tylko bezpieczny i wydajny system fotowoltaiczny, ale także otworzył sobie drogę do znacznego obniżenia kosztów energii elektrycznej. Wzmocnił także swoją reputację jako firmy, która troszczy się o środowisko naturalne.

 

Jeśli również zastanawiasz się nad wdrożeniem tej technologii umów się z naszymi ekspertami:

 https://house-solutions.pl/kontakt/ 

+48 732 732 252

biuro@house-s.pl

 Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!