Dlaczego panele REC Solar?

Aby skutecznie czerpać darmową energię ze słońca niezbędna będzie wysoce wydajna instalacja fotowoltaiczna. Na przeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów wychodzi firma REC Solar z serią modułów N-Peak. Norweski producent istnieje na rynku od 1996 roku, wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce w rankingu firm, których panele są najczęściej instalowane w Niemczech, Kaliforni i Kolorado, nagradzony Singapore 1000, Net Profit Growth Excellence. Poprzez zintegrowaną produkcję, począwszy od silikonu, przez płytki, ogniwa i wysokiej jakości panele, aż do kompletnych rozwiązań solarnych, REC dostarcza światu niezawodne źródło czystej energii.

REC Solar NPeak

 

Wysoka sprawność i wytrzymałość

Firma tworzy panele z myślą o pogodzie norweskiej dlatego tak dobrze sprawdzają się w polskich warunkach. Poza zastosowaniem sprawdzonych rozwiązań jak podział half cut dzięki, któremu panel jest mniej wrażliwy na zacienienia, w module zawarto dominującą warstwę ogniwa typu N co zapobiega powstawaniu efektu LID. Zastosowano również podział puszki przyłączeniowej na 3 elementy co obniżyło temperaturę, dzięki czemu poprawiono chłodzenie diód by-pass czego skutkiem jest zmniejszenie awaryjności tych komponentów. Producent w swoich panelach użył innowacyjną warstwę PERT, która powoduje obniżenie temperatury pracującego ogniwa. Panele REC cechuje niski współczynnik temperaturowy mocy Pmpp oznacza to wyższe uzyski w  letnie upalne dni. To właśnie powyższe rozwiązania skutkują wysoką sprawnością modułów REC co oznacza przetwarzanie większej ilości światła słonecznego. Firma REC zwróciła również uwagę na aspekt trwałości mechanicznej. Zastosowano dwie dodatkowe belki podtrzymujące panel co pozwoliło zwiększyć wytrzymałość na obciążenia do 7000 Pa. Dla porównania standardowy panel cechuje wytrzymałość na obciążenia do 5400 Pa. Super mocna rama REC wykonana jest z wysokiej jakości wzmacnianego aluminium.

 

Gwarant niezawodności

Firma REC oferuje ochronę ProTrust na swoje moduły: 20 lat gwarancji na produkt oraz 25 lat gwarancji wydajności. Roczny średni spadek wydajności to zaledwie 0.5 % oraz minimum 86% mocy wyjściowej po 25 latach eksploatacji. Warto skorzystać z usług certyfikowanych instalatorów firmy REC Solar dzięki czemu właściciel instalacji zyskuje dodatkowe 5 lat gwarancji na produkt. Uznana jakość produktów REC jest poparta najniższym wskaźnikiem reklamacji w branży. Statystyki potwierdzają niezawodność norweskiego producenta, na 4 miliony wyprodukowanych paneli rocznie tylko 400 wraca do firmy w procesie reklamacyjnym. Wybierając panele REC masz pewność, że otrzymasz wysoką moc paneli przez cały gwarantowany okres eksploatacji.Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!