Dlaczego warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w domu prywatnym?

Właściciele domów jedno i wielorodzinnych słusznie obawiają się, że koszty energii elektrycznej sprawią,  że utrzymanie gospodarstwa domowego będzie pochłaniało bardzo dużą część ich comiesięcznych zarobków. Warto wiedzieć, że w Polsce energia elektryczna, która pochodzi ze źródeł ekologicznych, wciąż jest swoistym novum. Jednakże coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swoim domu, co przemawia za korzystną zmianą w tym zakresie i pozytywnie rzutuje na przyszłość OZE w Polsce. 

Fotowoltaika do gospodarstwa domowego

Atrakcyjna oferta fotowoltaiki dla właścicieli domów prywatnych 

Rozwiązanie w postaci fotowoltaiki dla właścicieli domów jest niezwykle opłacalne i łatwe do wykonania. Niestety, w przypadku osób zamieszkujących osiedlowe bloki, może być to kłopot, a wręcz działanie niemożliwe do zrealizowania. Jednak oferta fotowoltaiki skierowana stricte dla mieszkańców domów jedno- i wielorodzinnych jest tak bogata, że warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie bez chwili wahania. Panele fotowoltaiczne pozwalają na dostarczenie energii elektrycznej, która zasila wszystkie sprzęty domowe, zarówno AGD, jak i RTV oraz służy do oświetlenia domu, bez nadmiernego zużycia energii elektrycznej pochodzącej od lokalnych dostawców. 

Panele fotowoltaiczne wykonane są z krzemu, zaś same instalacje można podzielić na dwa rodzaje. Użytkownik może zdecydować się na instalację on-grid, która jest powszechna wśród polskich właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych oraz instalację off-grid, gdzie nadwyżki wyprodukowanej energii są magazynowane w specjalnych akumulatorach. 

Czy właścicieli domów stać na fotowoltaikę? 

Podjęcie decyzji o posiadaniu instalacji fotowoltaicznej powoli staje się koniecznością, ponieważ uniezależnia nas od rosnących cen prądu. Wykorzystana energia z sieci państwowej stanowi wówczas tylko niewielki procent. Ponadto, instalacja jest bardzo dużą oszczędnością.  Decydując się na montaż najwyższej klasy paneli PV, które są oferowane przez firmę o dobrej renomie, stajemy się właścicielami systemu fotowoltaicznego działającego bezawaryjnie i bezobsługowo przez 25 do 30 lat. 

Zwrot kosztów instalacji fotowoltaicznej następuje w przypadku właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych w perspektywie 7 do 8 lat. Dzięki temu, rozwiązanie to jest opłacalne dla osób z każdej grupy społecznej. Na rynku pojawiały się także dofinansowania, ulga podatkowa, jak również nisko oprocentowane kredyty na fotowoltaikę. Wszystko to sprawia, że wybór tego rozwiązania dla właścicieli domów prywatnych jest nieograniczony i możliwy na każdym etapie ich życia. 

Oszczędności płynące z posiadania fotowoltaiki

Posiadając fotowoltaikę, osoba będąca właścicielem domu jedno- i wielorodzinnego ma możliwość obniżenia kosztów zużycia energii elektrycznej. Zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć na remont domu, dobudowę kolejnych segmentów, jak również na bardziej ambitne plany, jak edukacja dzieci czy inwestowanie w rozwój własnej działalności gospodarczej. Wszystko to dzieje się bez dużego udziału właściciela paneli PV. Bezobsługowość systemu fotowoltaicznego jest gwarancją tego, że przedsięwzięcie to nie wymaga od nas czuwania nad sprawnym działaniem, czy też monitorowania codziennego procesu produkcji energii elektrycznej. 

Fotowoltaika jest rozwiązaniem dla właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Firmy zajmujące się fotowoltaiką przygotowały oferty dobrane pod kątem rocznego zużycia energii elektrycznej i wysokości rachunków za prąd. Wszystkie te dane, jak również inne czynniki, takie jak: kąt nachylenia dachu, posiadanie gruntu, który może posłużyć do montażu fotowoltaiki czy też moc paneli PV, warunkują dobór najlepszej instalacji fotowoltaicznej, spełniającej potrzeby każdego właściciela domu jedno- i wielorodzinnego.

Dzięki posiadaniu fotowoltaiki, użytkownik zyskuje możliwość rzeczywistego obniżenia kosztów zużycia energii elektrycznej, która pochodzi od państwowych dostawców. Jest to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel.

Podane informacje są jedynie poglądowe. Dobór skutecznych rozwiązań wykonujemy w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!