Panele fotowoltaiczne jako źródło „zielonej energii”

Panele fotowoltaiczne są nieograniczonym źródłem „zielonej energii”. Wykorzystanie promieniowania słonecznego z ich pomocą stało się popularne w Polsce. Dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Instalacja paneli fotowoltaicznych

Darmowa energia elektryczna – tak, to możliwe! 

Czy wiesz, że ilość energii słonecznej, która pada na kulę ziemską w postaci światła i ciepła jest o kilkaset tysięcy razy większa, niż zużycie energii elektrycznej przez ludzkość w skali jednego roku? Promieniowanie słoneczne może być absorbowane dzięki konstrukcji paneli fotowoltaicznych, które zamieniają je na energię elektryczną. Dzięki inwerterowi, czyli falownikowi prąd stały zostaje zmieniony na prąd zmienny. Przemiana nie wiąże się z żadnymi szkodliwymi skutkami ubocznymi w postaci emisji dwutlenku węgla czy pojawienia się szkodliwych odpadów. „Zielona energia”, którą wytwarza fotowoltaika, jest w pełni bezpieczna dla środowiska naturalnego oraz nie zaburza naturalnych procesów zachodzących w faunie i florze. 

Promieniowanie słoneczne to niewyczerpalna energia 

Promieniowanie słoneczne wykorzystuje się na całym świcie jako doskonałe źródło pozyskiwania darmowej energii do gospodarstw domowych, przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolnych. Odpowiedni kąt nachylenia paneli fotowoltaicznych oraz precyzyjne dopasowanie ich mocy pozwalają na uzyskanie satysfakcjonującej ilości energii elektrycznej. Osiągnięcie maksymalnej efektywności fotowoltaiki wymaga opracowania szczegółowego projektu, który uwzględnia między innymi: 

  • dobór paneli
  • zastosowanie odpowiedniego dobranego falownika
  • wybór odpowiednich zabezpieczeń strony prądu stałego i zmiennego
  • dobór właściwego systemu montażowego

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja fotowoltaiczna powinna uwzględniać indywidualne warunki oraz potrzeby użytkowników. Dzięki „Zielonej energii”, którą wytwarzają panele fotowoltaiczne, można cieszyć się niewyczerpanym źródłem energii do zasilania sprzętów, oświetlenia czy też ogrzewania pomieszczeń. 

Fotowoltaika a energia atomowa

Zastosowanie fotowoltaiki nie wiąże się z degradacją środowiska naturalnego. „Zielona energia”, w przeciwieństwie do energii atomowej, jest w pełni kontrolowana i nie bierze udziału w ryzyku skażeniem odpadami radioaktywnymi.

Jedna z najtańszych, a w zasadzie darmowych energii, jaką można uzyskać i wykorzystać pochodzi od Słońca! Jest to w pełni ekologiczne rozwiązanie, które stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych źródeł pozyskiwania energii.

Informacje podane w poradniku są poglądowe, poszczególne konkretne rozwiązania dobieramy indywidualnie, w zależności od uwarunkowań oraz zapotrzebowania danego Klienta.

 Chcesz dowiedzieć się więcej o fotowoltaice?

 

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!