Korzyści i zalety fotowoltaiki

Warto poznać wszystkie zalety i korzyści fotowoltaiki, aby przekonać się o wyjątkowości tego innowacyjnego systemu na miarę XXI wieku.

Poznaj korzyści instalacji fotowoltaicznej

Niezależność energetyczna

Każdy z nas potrzebuje wolności i swobody. Domowa elektrownia słoneczna zapewnia całkowitą niezależność energetyczną – nikt nie pozbawi Ci dostępu do promieni słonecznych, dzięki której zawsze będziesz miał dostęp do prądu. Własna instalacja fotowoltaiczna pozwala na energetyczną autonomię. Jesteś producentem własnej energii. Gospodarstwo domowe zaopatrzone w system paneli fotowoltaicznych jest w pełni samowystarczalne i niewrażliwe na żadne podwyżki cen energii elektrycznej. Nasze rozwiązania w takich kwestiach, jak energia fotowoltaiczna, stanowią realne odciążenie Twojego budżetu domowego na długie lata.

Darmowa energia

Zapewniamy, że Twój dach z paneli fotowoltaicznych czy ich montaż na gruncie pozwoli ci na oszczędności wydatków, które obecnie przeznaczasz na rachunki za prąd. Darmowa energia to rozwiązanie nowoczesne, ekologiczne i przyszłościowe.  Dzięki temu, co roku masz do dyspozycji kwotę rzędu nawet do kilku tysięcy złotych. Te pieniądze zostają u Ciebie. Możesz je odłożyć, wydać na dowolny cel lub zainwestować. Bywa, iż przez wysokie opłaty za media, odkładamy swoje plany czy marzenia na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Szybki zwrot

Cena paneli fotowoltaicznych jest bardzo przystępna, a sama inwestycja zwraca się w ciągu kilka lat od ich zamontowania. Wiele osób zastanawia się, czy panele fotowoltaiczne się opłacają. Gwarantujemy, że ta inwestycja będzie strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Gospodarstwo jednorodzinne posiada ciągłe zapotrzebowanie na prąd. Przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji pozwalający stworzyć taką domową elektrownię fotowoltaiczną, która będzie spełniać wszelkie Twoje oczekiwania.

Brak kosztów eksploatacji

Zapewniamy, że przez okres użytkowania nie ponosisz żadnych kosztów eksploatacyjnych, związanych z instalacją fotowoltaiczną. Dodatkowo, panele fotowoltaiczne podlegają możliwości ich pełnego ubezpieczenia. Wystarczy, że zgłosisz swojemu agentowi posiadanie tego typu instalacji na dachu lub na gruncie. Większość ubezpieczalni posiada w swojej ofercie  możliwość ubezpieczenia systemu fotowoltaicznego.

Bezobsługowość instalacji

Instalacje fotowoltaiczne są  bezpieczne i oraz bezobsługowe. Instalacja zbudowana jest w sposób, który zapewnia jej bezawaryjne działanie przez wiele lat. Pełna automatyzacja oraz brak konieczności ich obsługi oszczędzają Twój czas i energię. Cieszysz się posiadaniem systemu solarnego, bez konieczności ingerencji w funkcjonowanie tego układu.

Długowieczność systemu

Panele fotowoltaiczne posiadają  bardzo długi czas użytkowania, który szacuje się na okres 25, a nawet 30 lat. Co ważne, ich moc utrzymuje się na podobnym poziomie do końca ich żywotności. Możemy zagwarantować nieprzerwaną moc na produkcję, która oscyluje na poziomie około 80 % sprawności początkowej.

Zadbaj o środowisko

Założenie instalacji fotowoltaicznej posiada jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt. Fotowoltaiczne instalacje to ochrona środowiska naturalnego. Warto zadbać o czyste i zdrowe powietrze dla przyszłych pokoleń. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych to działanie proekologiczne. Zielona energia jest najcenniejszym darem, jaki sprezentowała nam natura. Wykorzystaj moc promieni słonecznych!

Ekologiczna energia gwarantuje mniejsze rachunki nawet o 90%! Twój dom wyposażony w instalację fotowoltaiczną, dzięki własnej elektrowni będzie zapewniał niskie koszty zużycia prądu, już od pierwszego miesiąca działania naszej instalacji.